05 / 02 / 2023

TOKİ Kütahya'ya 1104 konut yapacak

TOKİ Kütahya'ya 1104 konut yapacak

Toplu Konut İdaresinin (TOKİ), Kütahya'da 2. etap toplu konut çalışmaları kapsamında 1104 konut yapılacağı bildirildi.Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, düzenlediği basın toplantısında,  TOKİ  işbirliğiyle 1. etap kapsamında yaptırılan 1052 konutun bu yılın başında sahiplerine teslim edildiğini anımsatarak, yine TOKİ işbirliğiyle 2. etap çalışmalarıyla toplu konut hamlesinin sürdüğünü söyledi.

Toplu konutlar sayesinde kentteki konut açığının büyük ölçüde giderileceğini dile getiren İça, yeni toplu konut projesinin ekim ayı içerisinde ihaleye çıkartılacağını bildirdi.

İça, 2. etap kapsamında 1104 konut yaptırılacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "TOKİ yetkilileriyle görüşmelerim sonucunda ilimize 1104 konut yapılması kararına varıldı. Bu konutların 852'si 2+1, 252'si 3+1 şeklinde olacak. Ekim ayında ihaleye çıkılması planlanan projenin bir an önce bitirilmesi için takipçisi olacağız. Toplu konut alanı projesi içinde spor alanları, pazar kompleksleri, sosyal ve kültürel tesisler, dini tesisler, sağlık tesisleri, eğitim tesisleri bulunacak."

Konutların daha önce olduğu gibi çok uygun şartlarda satılmasının planlandığını anlatan İça, başvuru ve ödeme şartlarının ihalenin ardından belirleneceğini sözlerine ekledi.

 
Geri Dön