TOKİ Pendik projesi nerede inşa edilecek?

TOKİ Pendik projesi nerede inşa edilecek? TOKİ Pendik projesi nerede inşa edilecek?

İstanbullulara yeni TOKİ müjdeleri veren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan Silivri ve Pendik-Tuzla'da 5’er 10’ar bin konut üreteceklerini söyledi.
İstanbullulara yeni  TOKİ  müjdeleri veren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan Silivri ve Pendik-Tuzla'da 5’er 10’ar bin konut üreteceklerini dile getirdi.


Türkiye’nin konut ihtiyacını karşılamakta başrolü oynayan TOKİ  13 yılda 700 bin konut üretti. TOKİ 2017'de Silivri ve Pendik-Tuzla'da konut üretecek.


TOKİ Pendik projesi nerede inşa edilecek?

TOKİ'nin Silivri Pendik ve Tuzla'da hayata geçireceği projelerin yerleri tam olarak belli olmadı. 2017 yılında hayata geçecek projelerde toplam 5 ila 10 bin arasında konut yer alacak. 


Dar gelirlinin konut ihtiyacını karşılayacak olan projelerin detaylarının önümüzdeki günlerde belli olması planlanıyor.


Mehmet Ergün Turan'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

İstanbul’da planlara bakıldığında yeşil alanda gözüken ama vatandaşın kendi mülkiyeti üzerinde evi var. Bunu çözemiyoruz... İşte bu vatandaşlarımıza çok nitelikli bir bölgede daire vereceğiz. Onların boşalttığı yer yıkılacak. Belediye o yeri yeşil alan yapacak. Kamulaştırma bedelini de TOKİ’ye taksitle ödemiş olacak. İnşallah başarırsak şehir içerisinden rızaya dayalı olarak her yıl 3-4 bin konut çıkacak. Şehrin o alanları artık imara açılmayacak. Yeşil alan, sosyal alan, otopark olarak kullanılacak. "​


TOKİ iletişim:

Web adresi: http://www.toki.gov.tr/

Telefon:  444 8654