29 / 09 / 2022

TOKİ Yunuseli BGC Konutları Türkiye'ye model olacak!

TOKİ Yunuseli BGC Konutları Türkiye'ye model olacak!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada, 'TOKİ olarak, basın mensuplarını konut sahibi yapmak için ilk adımı attık. BGC ile yürüttüğümüz konut projesi, Türkiye için model oluşturacak.'TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada, merkez Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi'nde BGC üyeleri için 452 konutun inşasının hızla devam ettiğini belirtti.


Basın mensuplarının, projenin tamamlanmasının ardından kira öder gibi ev sahibi olacağını ifade eden Turan, "Her insanın sağlıklı bir konuta ihtiyacı vardır.  TOKİ  olarak, basın mensuplarını konut sahibi yapmak için ilk adımı attık. BGC ile yürüttüğümüz konut projesi, Türkiye için model oluşturacak. Projeyi en kısa sürede bitirmeyi hedefliyor.uz" 


Turan, projenin 452 konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami, spor sahaları, oturma ve çocuk Oyun alanları, meydan ve gezinti yollarını kapsadığını aktardı.


Blokları az katlı inşa edilecek konutların özelliklerine değinen Turan; "Şehirlerde, kendine özgü kimliği olan kaliteli ve nitelikli konutlar imar ediyoruz. Yeni konut projelerimizi mimarisi ile sosyal donatılarından çevre düzenlemelerine kadar bir bütün olarak oluşturuyoruz. Yunuseli Mahallesi'nde basın mensupları için yerel mimari tarzda yapacağımız 452 konut, 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak. Projemizin içinde 9 bin metrekarelik yeşil alan, 565 ağaç, 4 bin 59 çalı dikimi ile geniş peyzaj alanı bulunacak. Konut blokları, cami ve ticaret merkezi cephelerinde yöresel mimarinin özellikleri uygulanacak. Cephe kaplamasında yöresel mimariyi yansıtan özel malzemeler kullanılacak."


Yeni Akit
Geri Dön