TOKİ Zonguldak Üzülmez 1. Etap kurası 21 Eylül'de!

TOKİ Zonguldak Üzülmez 1. Etap kurası 21 Eylül'de! TOKİ Zonguldak Üzülmez 1. Etap kurası 21 Eylül'de!

TOKİ tarafından Zonguldak'ın Üzülmez ilçesinde yapılan birinci etap konutlarının kurası 21 Eylül'de düzenlenecek. Proje kapsamında 480 adet konutun sahibi belirlenecek.


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Zonguldak Üzülmez'de inşa edilen 480 adet konutun kurası 21 Eylül'de gerçekleşecek. Birinci etap kapsamındaki konutların sahipleri düzenlenen kurayla belirlenecek.

Pusula Gazetesi'nde yer alan habere göre, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Tosun, açıklamasında “Zonguldak Merkez Üzülmez TTK Lojmanları Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi,TOKİ ve TTK işbirliği içerisinde devam ediyor. Söz konusu proje ile 766 adet konut, cami ve ticari birimler hayata geçirilerek, Baştarla Mahallemizde planlı ve düzenli bir yaşam alanı oluşturulacaktır. Devam eden projenin inşaat çalışmaları yüzde 60 oranında tamamlanmış bulunuyor. Birinci etapta konut alacak olan 374 adet hak sahibinin konutları için kura çekimi, 21 Eylül 2018 tarihinde TTK İş Güvenliği ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilecek olup, 374 adet hak sahibinin alacağı 480 adet konut belli olacaktır. Daha sonra diğer konutların nasıl ve ne şekilde satışlarının yapılacağı  TOKİ  tarafından ayrıca ilan edilecektir. Zonguldak il merkezinde gerçekleşecek ilk kentsel dönüşüm projemizin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, hak sahiplerine hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.