06 / 07 / 2022

TOKİ'de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!

TOKİ'de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!

Mehmet Ergün Turan, Ahmet Haluk Karabel'in yerine TOKİ Başkanlığı'na geldiği 18 Nisan'dan beri Başkan Yardımcısı düzeyinde değişiklik yapmamıştı. Ancak beklenen revizyon gerçekleşti ve 2 Başkan Yardımcısının yerine yenilerini atadı. Peki kimler gitti?TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda (TOKİ) 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi.  TOKİ  Başkanı Mehmet Ergün Turan, göreve geldiği 18 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar önceki başkan Ahmet Haluk Karabel'in ekibiyle çalışıyordu...


Kulislerde TOKİ Başkan Yardımcılarının değiştirileceği söylense de bu iddia 18 Temmuz 2014 Cuma tarihine kadar gerçekleşmedi. TOKİ'nin 18 Temmuz'da güncellenen organizasyon şemasına göre Başkan Ergun, yola iki yeni Başkan Yardımcısı ile devam etme kararı aldı. 


TOKİ'de kimler gitti? TOKİ organizasyon şemasına göre Başkan Yardımcıları Mehmet Murat ve Muhsin Soylu görevden alındı; Sami Er ve Mehmet Özçelik, TOKİ'nin yeni Başkan Yardımcıları oldu.


Görevden alınan Mehmet Murat; Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı ve Daire Tabipliği'nden sorumluydu. 


Murat'ın alanındaki Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Basın Danışmanlığı adını alarak TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a bağlandı. Yine Murat'ın görev alanındaki Daire Tabipliği Orhan Yüce'ye, Strateji Daire Başkanlığı Mehmet Özçelik'e bağlandı. 


Muhsin Soylu ise İhale Dairesi Başkanlığı, Uygulama Dairesi Başkanlığı, 26 Haziran'da numaralandırılan Akdeniz ve Doğu Anadolu Uygulama Dairesi Başkanlığı, Güneydoğu ve Ege Uygulama Dairesi Başkanlıkları ile İstanbul Uygulama Dairesi Başkanlığı'ndan sorumluydu.


TOKİ'de 26 Haziran'da ne oldu? Öğrenmek için tıklayın!


Soylu'nun alanındaki İhale Dairesi Başkanlığı Sami Er'e, Uygulama Dairesi Başkanlığı Orhan Yüce'ye, 2 No'lu Uygulama Dairesi Başkanlığı Ömer Bulut'a, 3 ve 4 No'lu Uygulama Dairesi Başkanlıkları Mehmet Özçelik'e bağlandı.    Gidenlerin yerine kimler geldi?


TOKİ'de 18 Temmuz itibariyle Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Mehmet Murat ve Muhsin Soylu'nun yerine gelen Sami Er ve Mehmet Özçelik ile birlikte diğer Başkan Yardımcıları'nın da sorumluluk alanları da şöyle belirlendi; 


TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!
TOKİ Başkan Yardımcısı Sami Er


Sami Er'in Başkan Yardımcılığına bağlı daire başkanlıkları TOKİ'nin resmi internet sitesinde şöyle sıralandı;


İhale Dairesi Başkanlığı, Emlak Dairesi Başkanlığı, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Finansman Dairesi Başkanlığı.


TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik


Mehmet Özçelik'in Başkan Yardımcılığına bağlı daire başkanlıkları şöyle belirtildi;


3 No'lu Uygulama Dairesi Başkanlığı, 4 No'lu Uygulama Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı.TOKİ'de kimler yerinde kaldı?


TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!

TOKİ Başkan Yardımcısı Orhan Yüce


Orhan Yüce'nin görevi sürerken Başkan Yardımcılığına bağlı daire başkanlıkları şöyle güncellendi;


Uygulama Dairesi Başkanlığı, Kabul Dairesi Başkanlığı, Göçmen Konutları Koordinatörlüğü, Daire Tabipliği.TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!

TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut

 

Ömer Bulut'un Başkan Yardımcılığı'na bağlı başkanlıklar şunlar oldu: 


2 No'lu Uygulama Dairesi Başkanlığı, İmar ve Planlama Dairesi Başkanlığı, Kentsel Yenileme Dairesi Başkanlığı, Toplu Konut Projeleri ve Araştırma Dairesi Başkanlığı.


TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!

TOKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin


Dr. Ahmet Şahin'in Başkan Yardımcılığı'na bağlı başkanlıklar şöyle sıralandı:


İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı, İmar Planlama ve Kentsel Yenileme Dairesi Başkanlığı, Konut Kredileri Dairesi Başkanlığı.İşte 18 Temmuz 2014'te revize edilen organizasyon şeması;

TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!TOKİ organizasyon şeması 26 Haziran 2014'te böyleydi;

TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!Şema, 18 Nisan 2014'te Mehmet Ergün Turan göreve geldikten sonraki ilk revizyonunda böyle olmuştu;

TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!Şema, 12 Nisan 2013'te Ahmet Haluk Karabel'in döneminde ise şöyleydi; 

TOKİ de 2 Başkan Yardımcısı gitti, yerine yenileri geldi!