TOKİ'den 32 bin YTL'ye ev geliyor

TOKİ'den 32 bin YTL'ye ev geliyor TOKİ'den 32 bin YTL'ye ev geliyor

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar www.emlakkulisi.com'a açıkladı: İstanbul'da 45 metrekare ev yapacağız ve 32 bin YTL'ye satacağız.İstanbul'da yoksul kesimin ev sahibi yapılması için Başbakan'ın talimat verdiğini belirten  TOKİ  Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Biz bu çerçevede İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışacağız. 45 metrekare konutlar inşa edeceğiz. 32 bin YTL'den satacağız. Amacımız hiç evi olmayanları ev sahibi yapmak. Peşinatı ve taksitleri asgari ücretle çalışanlar bile ödeyebilecek" dedi.
 
Bu çerçevede ilk uygulamanın Kayabaşı'nda olacağını belirten Bayraktar, "Yılbaşına kadar İstanbul'da 10 bin evi satışa çıkaracağız. Kayabaşı'nın belediyenin katkıları ile ana arterlere bağlayacağız. Ulaşım sorunun çözeceğiz" dedi.
 
Belediye ile yaptıkları bir başka çalışma çerçevesinde kentsel dönüşüme el atacaklarını kaydeden Erdoğan Bayraktar, "Eski evi alıp, yenisini vereceğiz. Aradaki farkı 13 yılda çok düşük taksitlerle tahsil edeceğiz" diye konuştu.
 
Bayraktar ucuz konut için Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya için de çalışmalar yaptıklarını fakat önceliğin İstanbul'da olduğunu sözlerine ekledi.