TOKİ'den 400 lira taksitle asgari ücretliye ev!

TOKİ'den 400 lira taksitle asgari ücretliye ev! TOKİ'den 400 lira taksitle asgari ücretliye ev!

TOKİ projeleriyle dar gelirlilerin ev alma hayalini gerçekleştiriyor. TOKİ ucuz konut satışları ile sadece 12 bin lira peşinat ve 401 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak yeni konut ilanları yayımladı.TOKİ projeleri üzerinden ev sahibi olmak isteyenler kurum tarafından yayımlanan ilanları takip ederek her ilanda belirtilen başvuru tarihleri arasında  TOKİ  ev alma başvurusu yapmalı. TOKİ konut satışları Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılmakta olup her ilanda hangi banka ve hangi şubenin yetkili kılındığı kurum tarafından ilan edilir. 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre, TOKİ alt gelir grubu konut projeleriyle asgari ücretliyi ev sahibi yapıyor.

TOKİ Balıkesir İvrindi Kurtuluş Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (1 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 1 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ağustos 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası Ivrindi şubesi üzerinden satışa sunulacak.

TOKİ Tokat Merkez Dedeli Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (6 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 6 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Ağustos 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Halkbank Tokat şubeleri üzerinden satışa sunuluyor.

TOKİ Niğde Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi (8 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 8 adet konut; sadece En az %40 Engelli vatandaşlara ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Ağustos 2019 - 30 Eylül 2019 tarihleri arasında Halkbank Niğde şubeleri üzerinden satışa sunulacak.

1-Şanlıurfa Hilvan 1 konut

TOKİ Şanlıurfa Hilvan 2019 projesinde 1 adet daire bulunuyor. TOKİ Şanlıurfa Hilvan 2019 projesinde yer alan konutun bedeli 115 bin 871 TL olarak belirlendi. Hilvan TOKİ 2019 projesi için ödenecek peşinat bedelleri 13 bin 904 TL'den başlıyor, 23 bin 174 TL'ye kadar yükseliyor. Projede yer alan 1 adet konut için ödenecek en düşük aylık taksit bedeli 386,24 TL, en yüksek aylık taksit bedeli 566,48 TL.

2-TOKİ Çankırı Orta 2019 alt gelir 98 konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Çankırı Orta alt gelir grubu projesinde toplam 98 adet daire bulunuyor. Projede en düşük konut bedeli 109 bin 968 TL, en yüksek konut bedeli 145 bin 28 TL şeklinde belirlendi. TOKİ Çankırı projesi için ödenecek taksit tutarları 366,56 TL ile 709 TL arasında değişiyor. Ödenecek peşinat tutarlarının 13 bin 196 TL'den başlayıp, 29 bin TL'ye yükseldiği TOKİ Çankırı 2019 alt gelir grubu için 180 ay, 216 ay ve 240 ay vade imkanı sağlanıyor.

3-TOKİ Bolu Mudurnu alt gelir grubu 218 konut

TOKİ'nin Bolu Mudurnu Kaygana alt gelir grubu projesinde toplam 218 adet daireye yer veriliyor. En düşük konut fiyatının 117 bin 784 TL, en yüksek konut fiyatının 163 bin 926 TL olarak belirlendiği proje için ödenecek taksit bedelleri 392,61 TL ile 801,42 TL arasında farklılık gösteriyor. TOKİ Mudurnu alt gelir grubunda en düşük peşinat bedeli 14 bin 134 TL, en yüksek peşinat bedeli 32 bin 785 TL şeklinde belirlendi.


4-Şanlıurfa Viranşehir 1. Etap 95 konut

TOKİ'nin Şanlıurfa Viranşehir 1. Etap projesi kapsamında toplam 95 adet daireye yer veriliyor. TOKİ Viranşehir 1. Etap projesinde en düşük konut bedeli 86 bin 996 TL, en yüksek konut bedeli ise 120 bin 744 TL olarak belirlendi. 5 bin TL ve 10 bin TL peşinatlarla daire sahibi olunabilen TOKİ Viranşehir 1. Etap için ödenecek en düşük aylık taksit bedeli 320,82 TL şeklinde belirlendi.


5-Şanlıurfa Viranşehir 2. Etap 61 konut

TOKİ'nin Şanlıurfa Viranşehir 2. Etap projesinde toplam 61 adet daire bulunuyor. 2+1 daire tiplerinin bulunduğu projede en düşük konut fiyatı 83 bin 345 TL, en yüksek konut fiyatı 110 bin 917 TL. Ödenecek peşinat tutarlarının 5 bin TL ve 10 bin TL arasında değiştiği TOKİ Şanlıurfa Viranşehir 2. Etap projesinde en düşük taksit tutarı 305,60 TL.

6- Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni 7 konut

TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni projesi kapsamında 7 adet konut bulunuyor.. TOKİ Zonguldak Devrek projesinde en düşük konut tutarı 132 bin 463 TL, en yüksek konut tutarı 161 bin 913 TL şeklinde belirlendi. Ödenecek peşinat tutarlarının 15 bin 895 TL ile 32 bin 382 TL arasında farklılık gösterdiği Zonguldak Devrek TOKİ 2019 projesinden 441,55 TL taksitlerle ev sahibi olmak mümkün.

TOKİ İstanbul, Manisa, Balıkesir, Bursa konutları

İstanbul Ataşehir'de 2+1 ve 3+1 planında 53 konut, Başakşehir Kayaşehir'de ise 4+1 planında 64 konut açık artırma ile satılacak. Bu konutlar alıcılarına hemen teslim edilecek. Alıcılar İstanbul'daki konutlara yüzde 40, yüzde 50 peşin, 96 ve 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuluyor. İnşaatı tamamlanan evler 2+1,3+1 ve 4+1 planında yapıldı. Bursa'da ev sahibi olmak isteyenlere açık artırma ile satılacak 36 konutun 10'u İznik'te, 4'ü Orhangazi'de, 21'i Osmangazi'de biri de Hamitler'de bulunuyor. Bursa'daki konutlar ise yüzde 25 peşin, 120 ay vade ile satılacak.

TOKİ AÇIK ARTTIRMA NE ZAMAN YAPILACAK?

Açık arttırma ile Balıkesir'de 64 konut, Manisa Yunusemre'de 50 konut da satılacak. Balıkesir'deki konutlar yüzde 50 peşin, 60 ay vade, Manisa'daki konutlar ise yüzde 40, yüzde 50 peşin, 96 ve 120 ay vade seçenekleriyle satışa sunuluyor. Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek. Başvurular/teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru yapılabilecektir. Açık artırma 30 Temmuz Salı günü TOKİ'nin İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu ve Balıkesir Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 13.00'de gerçekleştirilecek.

TOKİ ALT GELİR GRUBU ve EMEKLİ BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

T.C. vatandaşı olması,
Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),
Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),
Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),
Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 4.800 TL olarak uygulanmaktadır.),
Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;

1. Kategori olan"Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin" ,
2. Kategori olan"En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın"
3. Kategori olan "Emekli Vatandaşlar"ın
4. Kategori olan "Diğer alıcı adaylarının"
başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru sahipleri,
Kimlik Fotokopisi,
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Hak Sahipliği Belgesi"
Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair),
Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı,
İbraz edeceklerdir.

KURA ÇEKİLİŞİ

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.
Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.
Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.
Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

Sırada Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerin konutları,
Sırada Engelli Vatandaşlarımızın konut Alma hakkı ve konut belirleme kurası
Sırada Emekli Vatandaşlarımızın Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası,
Sırada Diğer başvuru sahiplerinin Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası


TOKİ'den 388 lira taksitle konut!