TOKİ'den Bursa Orhaneli’ye 148 konut!

TOKİ'den Bursa Orhaneli’ye 148 konut!Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Bursa Orhaneli'de hayata geçireceği 148 konutun ihalesi yapıldı.TOKİ tarafından Bursa’nın Orhaneli İlçesi Fevzipaşa Mahallesi’nde inşa edilecek 148 konutun ihalesi gerçekleşti. Dün gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor.

 

Yükseklikleri zemin+3 olan konutların 7’si 1 oda 1 salon, 53’ü 2 oda 1 salon ve 88’i ise 3 oda 1 salon planında inşa edilecek.

 

Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı hedefliyor. Orhaneli’nin eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan  TOKİ  Bursa Orhaneli projesinde; ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar gibi özellikler modernize edilerek uygulandı.

 

Orhaneli TOKİ projesiyle yerleşim alanı parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.