TOKİ'den dar gelirliye ucuz konut müjdesi!

TOKİ'den dar gelirliye ucuz konut müjdesi! TOKİ'den dar gelirliye ucuz konut müjdesi!

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, 26 ilde 2 binden fazla daireyi satışa sundu. Evlerin fiyatı 103 bin, taksiti ise 350 liradan başlangıç gösteriyor.Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ev sahibi olma hayali kuran dar gelirli vatandaşlara yeni projeler sunuyor. Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; TOKİ, 50 bin sosyal konut seferberliği kapsamında, kurayla ev sahibi yapmaya devam edeken, bir yandan da kuraya girmeden başvuru önceliği yöntemiyle açık artırma usulüyle satıyor.
 

SON TARİHE DİKKAT 

Dar gelirli vatandaşlar için 26 şehirde, toplam 2 bin 395 konut açık artırma usulüyle satılıyor. Bu konutlar için son başvuru tarihi 30 Eylül ve 31 Aralık olarak ikiye ayrılıyor.  350 liradan başlayan taksitlerle konut sahibi olma şansı sunan konutların fiyatları 104 bin 518 lira ile 344 bin 234 lira arasında değişiklik gösteriyor.
 

VADE 15-20 YIL 

Ödeme seçenekleri ise 15- 20 yıla kadar uzayabiliyor. Satışta bulunan konutlar için peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiyor. Ödenen peşinata göre vade de uzayabiliyor. Vade süreleri de projeye göre 96, 108, 120, 180, 216 ve 240 aya denk geliyor. Açık satışlardan dar gelirli vatandaşlar, emekliler ve şehit aileleri faydalanabiliyor.
 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER? 

- T.C. vatandaşı olmak, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde, bir yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmek, 
 
- TOKİ’den konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olmak, 
 
- Kendisine, eşine ve/ veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun olmaması, 
 
- Başvuru tarihi itibarıyla 25 yaşını doldurmak, aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 TL olması gerekiyor. 

 

TOKİ nerelere ev yapıyor?  TOKİ  satışları hangi illerde?

TOKİ alt gelir grubu başvurusu nasıl yapılır?