28 / 05 / 2022

TOKİ'den emeklilere ucuz konut fırsatı!

TOKİ'den emeklilere ucuz konut fırsatı!

Dar gelirliyi ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emekliler için de fırsatlar sunuyor...Kurayla satışa çıkan birçok projesinde emekliye özel kontenjan ayıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, açık satışta olan konutlarında da emeklinin ev sahibi olabilmesi için uygun koşullar ve uzun vade imkânı sağlıyor.

EN UCUZ 66 BİN LİRA

Posta gazetesinden Meltem Kara'nın haberine göre, TOKİ’nin şu anda 36 ilde bulunan 4 bin 759 konutunda özellikle dar gelirli, engelli ve emekli vatandaşlar için önemli fırsatlar da sunuluyor. Evlerin taksiti bu gruptaki vatandaşların bütçesine uygun olarak 304 TL'den başlıyor. Konut fiyatları ise 66 bin TL'ye kadar düşüyor. Konutların başvuru süresi bir kısmı için 29 Mart, bir kısmı için de 28 Haziran 2019 olarak belirlendi.

TOKİ den emeklilere ucuz konut fırsatı!


PEŞİNAT VE VADE

Satışta olan konutlar için peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiklik gösteriyor. Ödenen peşinatlara göre vade süresi de uzayabiliyor. Daha düşük peşinat ödeyenin vadesi de daha düşük oluyor. Vade süreleri de 96, 108 120, 180, 216 ve 240 ay olarak belirlendi. Bu oranlar proje ve ile göre değişebiliyor.

EMEKLİYE YÜZDE 25

Bugüne kadar konut sahibi olamamış emeklileri kira öder gibi uzun vadeli ödeme koşullarıyla ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ, alt gelir grubuna yönelik geliştirdiği konut projelerinde daha önce konut sahibi olmayan emeklilere yüzde 25'lik kontenjan ayırıyor.

TALEP EDERLERSE

TOKİ, mevcut üretimlerdeki yüzde 25 emekli kontenjanının yanı sıra doğrudan emeklilerin talepleri kapsamında ‘İkinci Bahar Projesi’ ile yeni konut projeleri de inşa ediyor.

TOKİ'den 7 bin lira peşinatla ev fırsatı!

400 liradan az taksitli  TOKİ  evleri!

TOKİ'den 327 TL taksitle konut fırsatı!

TOKİ'den nasıl ev alınır?

TOKİ 207 iş yeri ile 70 konutu satışa çıkardı!