TOKİ'den Pakistan, Endonezya, Sri Lanka ve Somali'ye konut!

TOKİ'den Pakistan, Endonezya, Sri Lanka ve Somali'ye konut! TOKİ'den Pakistan, Endonezya, Sri Lanka ve Somali'ye konut!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Pakistan, Endonezya, Sri Lanka ve Somali'deki afetlerin ardından bölgelerde yardım amaçlı konut, eğitim ve sağlık tesisleri inşa etti.Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) 18 yılda 868 bin 838 konut, 14 bin 972 sosyal donatı hayata geçirildi.

Yurt dışındaki çalışmalar

Pakistan, Endonezya, Sri Lanka ve Somali'deki afetlerin ardından  TOKİ  tarafından bölgelerde yardım amaçlı konut, eğitim ve sağlık tesisleri üretildi.

Güney Asya'da yaşanan deprem ve tsunamide evlerini yitirenler için Endonezya'nın Banda Aceh bölgesinde bin 50 konut üreten kurum, aynı felakette zarar gören Sri Lanka'daki 500 adet konutun inşaatını da tamamladı.

Pakistan'ın kuzey doğusunda 2005 yılında meydana gelen deprem sonrası Jammu ve Keşmir eyaletinde Muzafferabad Bölge Hükümet Yönetimi Kompleksi Projesi yapıldı.

Bu kapsamda, 2 ilkokul, 2 yurt, 197 konut, 12 yönetim binası, cami, kolej binası, konferans, sergi salonu, alışveriş merkezi, misafirhane ve spor salonu yapıldı.

Pakistan'da 2010 yılındaki sel felaketinden sonra n 4 bin 620 konut ve 37 sosyal donatı, 2011'in ilk yarısında ihaleleri tamamlanarak Ekim 2013 tarihinde  afetzedelere teslim edildi.

Somali'de ise konutların yanında, 200 yataklı hastane, 40 derslikli hemşire meslek yüksekokulu, kapalı ve açık alanda 2 bin kişilik ibadethanenin inşaatları tamamlandı.

TOKİ'den 7 bin lira peşinat 303 lira taksitle ev fırsatı!