TOKİ’den Şanlıurfa Haliliye ve Eyyübiye’ye millet bahçesi!

TOKİ’den Şanlıurfa Haliliye ve Eyyübiye’ye millet bahçesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Şanlıurfa’nın Haliliye ve Eyyübiye ilçesinde yapılacak millet bahçelerinin ihalesi gerçekleştirildi.Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa’nın Haliliye ve Eyyübiye ilçesinde yapılacak millet bahçelerinin ihalesi dün yapıldı.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, bitki ve peyzajı ile Şanlıurfa kentine yeni bir soluk getirecek millet bahçeleri, içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, Millet Kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanları oluşturacak.

Çocuklar oyunları, teniz kortları, futbol ve voleybol sahaları, dinlenme alanları, etkinlik çayırlarını barındıracak olan millet bahçesi projelerinde her yaştaki vatandaşlar için kültürfizik alanları da tasarlandı.

Millet bahçelerinin içinde yürüyüş, bisiklet ve gezinti yolları yer alacak. Tema ve meyve bahçelerinin yer alacağı millet bahçelerinde doğa yürüyüş alanları ile vatandaşlar yeşille iç içe vakit geçirebilecek.

 

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!