TOKİ'den ucuz konut nasıl alınır?

TOKİ'den ucuz konut nasıl alınır?TOKİ Türkiye genelinde dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaya devam ediyor. Kurum; açık satış yoluyla binlerce aileyi ev sahibi yapıyor. Peki, TOKİ'den ucuz konut nasıl alınır? İşte başvuru şartları...


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'de evi olmayan milyonlarca vatandaşı ev sahibi yapıyor. Takvim'de yer alan habere göre;  TOKİ  aracılığıyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar firmanın internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanları takip etmesi gerekiyor. TOKİ tarafından satışa sunulan ucuz evleri satın almak için bir takım şartlar talep ediliyor.

 TOKİ

Bu şartlara uygun olan vatandaşların TOKİ 2021 yılı ucuz konut kuraları için gerekli olan peşinatı ödemeleri isteniyor. TOKİ'nin kuraya katılım için vermiş olduğu peşinatlar kamu bankaları olan Halkbank ile Ziraat Bankası'nda belirtilen hesaplara ödeniyor.

Vatandaşlar dilerlerse internet bankacılığından havale yaparak, dilerlerse banka şubesine giderek veya ATM üzerinden para yatırma işlemi gerçekleştirebilir. Peşinatı ödemesi sonrasında TOKİ'nin belirlediği tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile TOKİ'nin kurasına katılım sağlanıyor. Kura sonucu ismi çıkan kişiler, TOKİ'den ucuz konut satın alabiliyor.

Başvuru şartları neler?

2021'de TOKİ'den ucuz konut almak isteyenler için şartlar ve ödemeler hakkında araştırma yapıyor. Düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 2021 yılında da pek çok kentte ucuz konut projeleri hayata geçireceği biliniyor. Vatandaşlar bütçesine en uygun koşullarda ödemeler yaparak ev almak istiyorsa, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği bu ucuz konut kuralarına katılabilir TOKİ konut alımı ve şartları hakkında detaylı bilgileri kurumun resmi internet sitesinden de yayınlanıyor.

TOKİ

Önceki senelerde olduğu gibi 2021'de de Türkiye'nin her yerinde binlerce aileyi ev hayaline kavuşturacak TOKİ kuralarına katılabilmek için bazı şartların karşılanması gerekiyor. Aynı şekilde bu şartları karşılayan vatandaşların, TOKİ'nin web sitesi üzerinden yapılan duyurularda açıkça belirtildiği üzere ucuz konut kuralarına başvurularını belirtilen kurallara uygun şekilde gerçekleştirip ödemelerini gerçekleştirmeleri isteniyor.

2021 ucuz konut başvuruları

2021 senesi TOKİ ucuz konut kurası başvuru işlemleri, özellikle düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olmak için araştırdıkları konuların başında geliyor. TOKİ bünyesinde yapılan toplu konutlardan ev almak isteyen vatandaşların belirtilen tarihlerde başvuru yapması gerekiyor.

TOKİ'den o illere 4 bin 567 yeni konut geliyor!