Kredi borcu olan konut nasıl alınır?

Kredi borcu olan konut nasıl alınır? Kredi borcu olan konut nasıl alınır?

Kredi borcu bulunan bir ev almak istiyorsunuz ama kredi borcu olan konut nasıl alınır bilmiyorsanız, haberimizi inceleyebilirsiniz...Kredi borcu olan konut nasıl alınır?

Kredi borcu olan bir konut üzerinde ev sahibinin tasarruf yapma hakkı bulunuyor. Bu nedenle kredi borcu bulunmasına karşın söz konusu ev alınıp satılabiliyor. Peki kredi borcu olan konut nasıl alınır?


Kredi borcu olan konut nasıl alınır?

Kredi borcu bulunan bir ev almak istiyorsunuz ama kredi borcu olan konut nasıl alınır bilmiyorsanız belirteceğimiz alternatiflerden birini seçebilirsiniz.


İlk alternatif; Kredi borcu bulunan konutun peşin alınması. Böylece bankaya olan borç kapatılır ve konut üzerindeki ipotek kalkar. Evin tapusu alıcıya geçer.


İkinci alternatif; Konut üzerinde ipotek bulunduğu halde tapuda alım-satım işlemi gerçekleşebiliyor. Bu durumdan faydalanılarak bankaya bildirmeden alıcı ve satıcı kendi aralarında anlaşabilir.


Bir diğer alternatif; Kredi kullanılan banka ile görüşülerek söz konusu kredinin kapatılması ve yeni bir kredi açılması talep edilebilir. Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com