TOKİ'nin indirim kampanyasına başvurular 21 Mart'ta!

TOKİ'nin indirim kampanyasına başvurular 21 Mart'ta! TOKİ'nin indirim kampanyasına başvurular 21 Mart'ta!

TOKİ'nin borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı indirim kampanyasına başvurular 21 Mart-19 Nisan tarihlerinde yapılacak. 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan indirim kampanyasına başvurular 21 Mart-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; TOKİ borcunu erken kapatarak tapusunu almak isteyenlere gindirim kampanyası sunuyor. Buna göre, 2019 yılı içerisinde peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim uygulanacak. Kampanyadan 210 bin konut ve iş yeri alıcısı faydalanacak.

Yüzde 22 indirim kampanyası kapsamında tüm borçlarını kapatamayacak vatandaşlar faydalanabilecek. Borcun tamamını ödemeyen vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirimden yararlanabiliyor.

Son başvuru 19 Nisan

Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin 21 Mart-19 Nisan tarihlerinde ilgili bankaya müracat etmesi gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranı yapılacak.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru yapmasıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun olmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri faydalanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

TOKİ 2019 indirim kampanyası başlıyor!

8 soruda  TOKİ  2019 indirim kampanyası!