Torkam E5 Açık Çarşı 21 Nisan'da satışa çıkıyor!

Torkam E5 Açık Çarşı 21 Nisan'da satışa çıkıyor! Torkam E5 Açık Çarşı 21 Nisan'da satışa çıkıyor!

Torkam İnşaat tarafından Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) güvencesiyle hayata geçirilen Torkam E5 Açık Çarşı Projesi 21 Nisan'da satışa çıkıyor.


Torkam İnşaat tarafından Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) güvencesiyle inşa edilen Torkam E5 Açık Çarşı Projesi'ndeki ticari üniteler, 21 Nisan'da açık artırmayla satılacak.  

Proje kapsamında açık artırmayla satışa sunulacak olan 124 dükkan ile ilgili detayların paylaşıldığı toplantıda konuşan Torkam Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, toplamda 127 bin metrekareye ulaşacak projeyle bölgeye 234 rezidans daire, 117 ofis ve 310 cadde dükkanı inşa edileceğini, 896 araçlık otopark kazandırılacağını söyledi.

Mahmut Dereli, projenin sunduğu lokasyon avantajına değinirken, hem toplu taşıma ile hem de kara yoluyla ulaşımın çok rahat olduğunu, halihazırdaki metrobüsün yanı sıra metro hattının da geleceğini söyledi.

Projede ofis için gereken ne varsa bulunacağını dile getiren Dereli, yatırım yapanların çok karlı çıkacağını söledi.

Dereli, Torkam E5 Açık Çarşı'daki 310 dükkanın 124'ünün 21 Nisan'da açık artırma usulüyle satışa çıkacağını belirterek, 770 bin TL'den başlayacak dükkanları herhangi bir banka garantisi istemeden 5 yılda sıfır faiz avantajıyla sunduklarını söyledi. Dereli, ticaret ünitelerinin metrekaresinin 17 bin liradan başladığını da sözlerine ekledi.

Dükkanların büyüklüklerinin 38 metrekare ile bin 153 metrekare arasında değişiklik gösterdiğini söyleyen Dereli, bölgenin en büyük marketinin de burada yer alacağını belirtti.

- Projeye özel metro durağı

Mahmut Dereli, projeye özel metro durağı bulunacağını dile getirerek, Torkam E5'in; metrobüs durağı, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının merkezinde yükseldiğini belirtti. Günlük 700 bin kişiye ulaşan insan sirkülasyonu olmasının ticari üniteler için yüksek kazanç potansiyeli olarak nitelendirildiğini söyleyen Dereli, "Rezidans daireleri, ofis ve mağazalarıyla tüm bölgenin yeni merkezi olarak geliştirilen proje, Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında yer alıyor." diye konuştu.

Projenin; 3 kattan oluşan, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek olarak konumlanacağını söyleyen Dereli, büyüklükleri 54 metrekareden başlayan 1+1, 2+1 ve 3+1 rezidans dairelerin bulunacağı projede, birleştirilebilme özelliğine sahip ofislerin büyüklüklerinin ise 78 metrekare ile 178 metrekare arasında değişeceğini belirtti.

Dereli, ihaleyi TOKİ'den 900 milyon TL hasılat paylaşımı öngörüsüyle kazandıklarını, bu rakamı aşabileceklerini belirtti.

- Teslimler Ekim 2020'de 

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik de projenin Ekim 2020'de teslim edilmesini planladıklarını dile getirerek, Torkam E5'te sürecin 10 yıla yakın sürdüğünü belirtti.

Özçelik, "Halihazırda projenin temeli atıldı. İnşaat çalışmaları  TOKİ  kontrolünde sürüyor. İlk etapta Yenikapı-Beylikdüzü metro hattı buradan geçiyor. Ulaşım ağlarının en önemli yerinde bulunuyor. Kaliteli ve iyi bir proje." şeklinde konuştu.

Torkam E-5 Çarşı dükkanları 21 Nisan'da satışa çıkıyor!