20 / 08 / 2022

Tosyalı Holding'in Cezayir tesisi, Türkiye’nin yurt dışındaki en büyük yatırımı!

Tosyalı Holding'in Cezayir tesisi, Türkiye’nin yurt dışındaki en büyük yatırımı!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Osman Arolat bugünkü köşesinde Tosyalı Holding'in yeni yatırımlarını kaleme aldı.Dünya Gazetesi köşe yazarı Osman Arolat bugünkü köşesinde Tosyalı Holding'in yeni yatırımlarını kaleme aldı.

İşte Osman Arolat'ın 'Tosyalı Holding, BMC ve Murat Yalçıntaş' başlıklı yazısı...

BMC, yeni sahibi Tosyalı ve yeni CEO’su Murat Yalçıntaş ile büyümesine hız kesmeden artırmayı planlıyor. Fuat Tosyalı, holdingin yeni yatırım planlarını anlattı. 

1952 yılında baba Şerif Tosyalı tarafından kurulan holding bugün 9 sektörde üretim gerçekleştiriyor. 

Tosyalı, 2.5 milyar dolarlık bir ilk olan ve az enerji tüketimi imkanı sunan quantum teknolojisi kullanılan yatırımın bitirilmesiyle 30 üretim tesisine ulaşacaklarına dikkat çekti. Bu durum, 10 milyon tonluk üretim kapasitesine ulaşılmasıyla denk bir durum.

Tosyalı Holding in Cezayir tesisi, Türkiye’nin yurt dışındaki en büyük yatırımı!

1952 yılında baba Şerif Tosyalı tarafından kurulan Tosyalı Holding'in hala yoğunluğu demir çelik olan 9 ana sektörde üretim tesisi bulunuyor. Tosyalı tarafından hayata geçirilen Cezayir yatırımı, Türkiye’nin yurt dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğine sahip.

Yeni tesisle 1300 kişiye istihdam imkanı sunulacak. 4 milyar dolarlık yassı çelik ithalatını sağlayacak bir üretim gerçekleştirilecek. 'Endüstri 4.0” yapılacak. Tosyalı bununla “üretim sürecinde önemli kazançlar sağlayacağını' öngörüyor ve tesisin döküm çelik üretiminde en iyi örneklerden birini sağlayacağına inandığını belirtiyor.

Tosyalı Holding'in İskenderun'daki 2.5 milyar dolarlık tesisinde sona yaklaşıldı!