Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nin inşaat çalışmaları ne durumda?

Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nin inşaat çalışmaları ne durumda?

15 Şubat 2013'te ihalesi yapılan ve 24 Kasım 2013’te temeli atılan Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nin inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Stadyumda yüzde 50'den fazlası tamamlandı


24 Kasım 2013’te temeli atılan Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 41 bin 513 seyirci kapasiteli tribünlerin yükselmeye başladığı Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nin 2015 yılı içinde bitirilmesi düşünülüyor. Ancak planlar arasında daha erken tarih bulunuyor. 


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nde kısa zamanda stadyum görüntüsü yakalandı. Soyunma odalarının ve hakem odalarının tamamlandığı Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nde 3 bin 867 adet fore kazıkların 2 bini tamamlandı. 


Yüzde 50'den fazlası tamamlanan Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nin her bloğunda fora kazık makinaları bulunuyor. Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nde şu an loca katında çalışmalar sürüyor. 


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nde Nisan sonuna kadar protokol tarafından beton örmesi tamamlanacak. 4.5 metre nitelikli malzemeyle doldurulan Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nde 2014 Aralık ayında tribünler ve çelik çatı tamamlanacak. 


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri, 68-105 metre ölçülerinde olacak. Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri'nin ihalesi 15 Şubat 2013'te gerçekleşmişti. 


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri, Karadeniz'in 800 bin metrekarelik alanında yapılan dolgu sahasında hayata geçiriliyor. 


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri içinde 2 adet doğal çim sahası, 5 adet sentetik çim saha, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 4 bin kişilik paket arıtma tesisi, kamp eğitim merkezi binası, açık spor tesisleri, açık otopark, voleybol-basketbol sahası ve tenis kortu yer alacak. 


Trabzon Akyazı Stadyum ve Spor TesisleriTrabzon Akyazı Stadyum ve Spor TesisleriTrabzon Akyazı Stadyum ve Spor TesisleriTrabzon Akyazı Stadyum ve Spor Tesisleri
Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com