Boğazköy Kültür ve Spor Merkezi’nin inşaatı başladı!

Boğazköy Kültür ve Spor Merkezi’nin inşaatı başladı!İstanbul’un gelecek vaat eden ilçelerinden biri olan Arnavutköy'de hayata geçirilen Boğazköy Kültür ve Spor Merkezi’nin inşaatı başladı.


 

İstanbul’un gelecek vaat eden ilçelerinden biri olan Arnavutköy, dev projelere de ev sahipliği yapıyor. Yeni Havalimanı, Kanal Projesi ve Kuzey Çevre Yolu gibi birçok hükümet projesinin merkezinde yer alan Arnavutköy, yapılan yatırımlar ile İstanbul’un Yarını olma yolunda hızla ilerliyor.  

 

Arnavutköy Belediyesi’nin yaptığı yatırımların yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de ilçede hayata geçirdiği dev kompleksler, vatandaşlardan da tam not alıyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından talep edilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Arnavutköy, Boğazköy Kültür ve Spor Merkezi, 15 bin 390 metrekare alan üzerinde yükseliyor.

 

Boğazköy Merkez Mahallesi’nde yapılan spor ve kültür kompleksi, bölgenin sosyal ihtilaçlarını karşılayacak. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın talepleri doğrultusunda yürütülen çalışmalar 500 gün içerisinde tamamlanacak. Bölgeyi hareketlendirecek olan kompleksin içerisinde birçok sosyal donatı alanı da mevcut. Gençlerin sportif faaliyetlerini yapabileceği spor merkezi ve kaykay pisti, vatandaşların vakit geçirebilecekleri kafe ile restoranlar bulunacak.

  

Arnavutköy Belediyesi