Trabzon'daki Spor Temalı Park'ın inşaatı tamamlanıyor!

Trabzon'daki Spor Temalı Park'ın inşaatı tamamlanıyor! Trabzon'daki Spor Temalı Park'ın inşaatı tamamlanıyor!

Yaklaşık 4 milyon TL’lik maliyeti tamamen Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanan ve 5 bin 653 metrekare alan üzerine kurulan park, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek spor temalı parkı olarak öne çıkıyor.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortahisar ilçesinin Üniversite Mahallesi’nde yapım çalışmaları sürdürülen Spor Temalı Park tamamlanma aşamasına geldi. Yaklaşık 4 milyon TL’lik maliyeti tamamen Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanan ve 5 bin 653 metrekare alan üzerine kurulan park, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek spor temalı parkı olarak öne çıkıyor. Yapım çalışmaları önemli ölçüde tamamlanan park, kalan çalışmalarında gerçekleştirilmesiyle vatandaşların hizmetine sunulacak. 

Spor Temalı Park’ın içerisinde çocuk oyun alanı, koşu pisti, spor alanları, basketbol ve voleybol sahaları, kapalı otopark, kapalı spor salonu (kapalı spor salonunun içerisinde iki adet jimnastik salonu ve bir adet squash salonu) piknik alanı ve kafeterya bulunuyor.


Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’a son derece önemli bir yatırımı daha kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Söz konusu yatırımın adından da anlaşılacağı gibi spor ağırlıklı bir yaşam alanı olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “İnşaat çalışmaları çok büyük oranda tamamlanan yatırımın hizmete girmesiyle birlikte Trabzon’umuz son derece güzel bir yaşam alanına daha kavuşmuş olacak. Spor temalı parkımız hem büyüklüğü, hem maliyeti, hem de vatandaşlarımıza sunacağı olanaklar açısından dev bir yatırımdır. Şehrimize böylesine güzel bir yatırımı kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.Trabzon Büyükşehir Belediyesi