Tuna Ev ve Tuna Ofis, ürünlerini İSMOB'da sergiledi!

Tuna Ev ve Tuna Ofis, ürünlerini İSMOB'da sergiledi!

Kaliteli mobilya üretimini fark yaratan tasarımlarla sunan Tuna Ev ve Tuna Ofis, dünyanın üçüncü en büyük mobilya fuarı olan İSMOB’da yeni ürünlerini sergiledi.


Mobilya üretiminde kaliteyi moda ve tasarımla buluşturan Tuna Ev ve Tuna Ofis, 10 - 15 Ocak tarihlerinde TÜYAP’ta düzenlenen dünyanın üçüncü en büyük mobilya fuarı olan İSMOB’a katıldı. Yurt içinden ve yurt dışından tasarımcılarla çalışan Tuna, ev ve ofisteki yeni ürünlerini de ilk kez fuarda sergiledi. 


Tuna Ev’den ödüllü tasarımlar

Fuar bünyesinde düzenlenen ve her yıl birçok markanın en özel ürünleri ile katıldığı İSMOB Tasarım Yarışması’nda, Tuna Ev üç ödül kazandı. 44 firmanın 155 ürünle yer aldığı yarışmada; yemek odası, oturma - dinlenme, genç odası, yatak odası, uyku, tamamlayıcı mobilya ve aksesuarlar, en iyi stant olmak üzere yedi kategoride değerlendirme yapıldı. Tuna Ev, dört kategoride aday olduğu yarışmadan üç ödülle dönerek, en fazla kategoride ödül alan iki firmadan biri oldu.


En İyi Tamamlayıcı Ürün kategorisinde ödül alan Flame TV ve Depolama Sistemi, farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış modüllerin bir araya getirilmesiyle kurgulanıyor; eklenebilir cam bloklar, isteğe göre kurguya dahil edilebilen metal raflar kullanıcılara hayallerini yaratma şansı sunuyor. Flame, fonksiyonelliğinin yanı sıra sezonun trend renkleriyle genişletilmiş renk paleti ile de dikkat çekiyor. Ayrıca, üründe kullanılan tüm metal parçalarda da kullanıcının talebine göre krom, rose ya da prinç kaplama uygulanabiliyor. Ağaç dallarından yola çıkılarak tasarlanan heykelsi ayağıyla dikkat çeken masası ve ahşap, mermer ve metalin beraber kullanıldığı büfesiyle bulunduğu alana ferahlık, hareket ve netlik kazandıran Sakura ise, En İyi Yemek Odası Takımı kategorisinde ödüllendirildi. Özel tasarlanmış camlarıyla içerisinde ışıklandırma bulunan dolabı, metal, ahşap ve kaplamanın bir arada kullanılmasıyla zanaati ön plana çıkaran yatağı ile romantik bir etki yaratan Cante de,  En İyi Yatak Odası Takımı kategorisinde ödüle layık görüldü.


Evlerde takım algısı değişiyor

Yeni koleksiyonlarında günümüz trendi olarak klasik takım anlayışının dışına çıkan Tuna Ev, birbirinden farklı ama uyumlu parçaların bir arada kullanımını öneriyor. Tuna Ev ayrıca, mekanların monotonluktan çıkıp hareket kazanmasının enerjimize katkıda bulunacağı bilgisiyle tüm ürünleri kombinleme imkanı sunuyor. Metalin ışıltısını, ahşabın sıcaklığını, mermerin zarafetini yansıtan ürünler, kumaşlardaki özel dokuları, heykelsi dokunuşları ve füzyon tekniğiyle üretilen cam kullanımıyla da evleri mutluluk alanlarına dönüştürüyor.


Ofiste ergonomi ve verimlilik önem kazanıyor

Modern çalışma hayatının tüm beklentilerini karşılayan Tuna Ofis, yeri ürünlerinde ergonomi, verimlilik ve açık ofislerde bireylere özel alan yaratılması konularına öncelik veriyor. Metal, ahşap ve renkli kumaş kullanılan ürünlerle ofislerde sıcak bir ortam oluşturuluyor. Hareketli masalar ve akustik etki yaratan ürünler de, çalışanların sağlığını korurken verimliliğini artırıyor.


Ofis mobilyaları sektöründe yabancı ortaklı tek kuruluş olan Tuna’nın, İsviçre’nin köklü şirketlerinden Girsberger ile ürettiği yeni koltuk modelleri de İSMOB’da sergilendi. Farklı ayak seçenekleriyle değişik mekanlarda kullanılma özelliğine sahip modeller, akustik etkili tasarımlar ve minimum fonksiyonla maksimum ergonomi ve konfor sağlayan ürünler, özellikle uzun saatlerini masa başında geçiren fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.