05 / 07 / 2022

Tuncer Kaplan: Ayaş Tüneli'ni yeniden hayata geçirmek istiyoruz!

Tuncer Kaplan: Ayaş Tüneli'ni yeniden hayata geçirmek istiyoruz!

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "30 yıl önce yapılan çalışmalar olduğu gibi bırakıldı. Hatta tren yolunun yapılan kısımları da çürümeye başladı. Biz bu tren yolunun yeniden hayata geçirilmesini istiyoruz" dedi.Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "Atıl durumda 30 yıldır bekleyen Ayaş Tüneli ile tren yolu sorununun çözüme kavuşması halinde, 500 milyon dolarlık bir yatırım boşa gitmemiş olacak" dedi.

 

BİZ BU TREN YOLUNUN YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUZ 


Kaplan, yaptığı açıklamada, "30 yıl önce yapılan çalışmalar olduğu gibi bırakıldı. Hatta tren yolunun yapılan kısımları da çürümeye başladı. Biz bu tren yolunun yeniden hayata geçirilmesini istiyoruz" ifadesini kullandı. 


Tren yolunun Nallıhan ilçesine kadar tamamlanmasıyla bölgenin canlanacağını dile getiren Kaplan, şunları kaydetti: "Bu tren yolu her açıdan önemli. 500 milyon dolar para harcanmış. Ortada yapılmış bir yol var ve biz bunu değerlendiremiyoruz. 


Bölge genel anlamda turizmde oldukça iyi bir konuma sahip. Tarihi ipek yolu AyaşBeypazarı-Naliıhan-Göynük-Mudurnu ilçelerinden geçiyor. Biz bölgeyi genel anlamda turizmde canlı tutabilmemiz için, günübirlik turist ziyaretinden, konaklamalı turizm şekline yönelmeliyiz. Kimsenin şimdiye kadar bilmediği Sabogoz vadimiz var. 

10 km'lik bir parkuru yürüyerek geçiyorsunuz. Biz belediye olarak buraları turizme kazandırma çabasındayız." Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "Bu tren yolu her açıdan önemli. 500 milyon dolar para harcanmış. Ortada yapılmış bir yol var ve biz bunu değerlendiremiyoruz." dedi. 


Haber Vaktim