06 / 07 / 2022

Tureks Stone koleksiyonlarını MARBLE 2016 Fuarı'nda sergiledi!

Tureks Stone koleksiyonlarını MARBLE 2016 Fuarı'nda sergiledi!

Doğal taşların sunduğu görsel zenginliği tasarım farkıyla dekorasyon dünyasına taşıyan Tureks Stone, MARBLE 2016 Fuarı'nda dünya çapında ilgi gören koleksiyonlarının yanı sıra yeni koleksiyonu Cell'i de fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu.Doğal taşların sunduğu görsel zenginliği tasarım farkıyla dekorasyon dünyasına taşıyan Tureks Stone, MARBLE 2016 Fuarı'nda dünya çapında ilgi gören koleksiyonlarının yanı sıra yeni koleksiyonu Cell'i de fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu. 


Dekorasyonda dünya markası Tureks Stone, Türkiye'nin dünyaca ünlü mermer ve doğal taşlarından tasarladığı özgün koleksiyonlarını 23-25 Mart tarihleri arasında 22'ncisi düzenlenen MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı'nda sektörel çevreler ve son kullanıcılar ile buluşturdu. Tureks Stone'un ilk kez MARBLE 2016 Fuarı'nda sergilediği yeni koleksiyonu Cell ziyaretçilerin beğenisini kazandı. 


Doğal yaşam konsepti


Dekorasyonda doğal yaşam trendine öncülük eden Tureks Stone, fuarda ABD ve Avrupa'da popüler olan mermer tasarımları, Waterwet koleksiyonları, modern mozaik tasarımı Mozeks koleksiyonu  ve sekiz farklı renkten oluşan Cell koleksiyonu ile  yer aldı. 


Tureks Stone'un AR-GE çalışmalarıyla geliştirdiği 70'e yakın orijinal koleksiyonu bulunduğunu ve sayısız patente sahip olarak tescillenmiş yeniliklerle sektöre yön verdiklerini belirten Tureks Stone Yöneticisi Yüksek İç Mimar Gökçen Anlı, mermer ve doğal taş sektöründe Avrupa'nın ilk üç fuarı arasında yer alan MARBLE 2016 Fuarı'nda olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek fuarın yeni işbirlikleri kurmak açısından etkin rol oynadığını kaydetti.


Tureks Stone - 1982 yılından bu yana Türkiye mermer sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyet gösteren Tureks Stone, başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünya genelinde trend yaratan üstün kaliteli mermer, karo, plaka, mozaik gibi ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Dört büyük üretim tesisi, 400 uzman çalışanı ve 80'in üzerinde lisanslı ocağı ile faaliyet gösteren ve hızla büyüyen Tureks Stone, dünyanın en ileri üretim teknolojilerini kullanmakta ve çıkarılan doğal ürünleri spesifikasyonlarına uygun işlemektedir. Türkiye genelinde bulunan ocakları sayesinde doğal taş koleksiyonunun zenginliği ve renkliliğiyle de öne çıkan Tureks Stone, Türkiye'nin en köklü ve en gelişmiş mermer karo ve mermer plaka üreticisidir. Tureks Stone'un referansları arasında New York Trump Plaza, Miami Merrick Plaza, Las Vegas Bellagio Casino gibi yapılar bulunmaktadır.