Turizm tesisi yapmak için arazi tahsis edilen işletmecilerin kiraları ertelenecek!

Turizm tesisi yapmak için arazi tahsis edilen işletmecilerin kiraları ertelenecek!Turizm tesisi inşa edilmek için adlarına kamu arazisi tahsis edilen işletmecilerin kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave faydalanma tutarlarının ve hasılat paylarının ertelenmesi amacıyla harekete geçildi.


Turizm tesisi inşa edilmek için adlarına kamu arazisi tahsis edilen işletmecilerin kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave faydalanma tutarlarının ve hasılat paylarının ertelenmesi amacıyla harekete geçildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamalar geldi. 

Turizm tesisi yapmak için arazi tahsis edilen işletmecilerin kiraları ertelenecek!

Açıklamada, kanunlar kapsamında ilgili bakanlıklar tarafından üzerinde turizm tesisi inşa edilmek amacıyla adlarına kamu arazisi tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli yatırımcılar ve işletmecilerin kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave yararlanma tutarları ve hasılat paylarının ertelenmesi amacıyla çalışmalara başlandığı belirtildi.

Konunun AK Parti Grubu ve milletvekilleri ile paylaşıldığı da aktarıldı.

Turizm tesislerinin kira ödemeleri 1 yıl ertelendi!