08 / 08 / 2022

Türk inşaatçılar Dubai'de!

Türk inşaatçılar Dubai'de!

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren 13 Türk firması, 11-13 Eylül tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek Cityscape Global 2017 fuarına katılacak. Firmalar, yeni projelerini görücüye çıkaracak.İnşaat sektöründe faaliyet gösteren 13 Türk firması 11-13 Eylül'de Dubai'de düzenlenecek olan Cityscape Global 2017'ye katılacak. En önemli gayrimenkul fuarlarından biri olarak gösterilen fuarda yeni projeler görücüye çıkacak. 


Fuara katılan inşaatçılar, projelerini tanıtmanın yanı sıra satış yapma imkânı bulacak. Türk mimarlık firmaları da inşaat şirketleri için geliştirdikleri projelerin tasarım ödülleri için dünyanın önde gelen mimarlık bürolarıyla için yarışacak.


86 ülkeden 272 gayrimenkul firmasının katıldığı fuarda 13 Türk firması yer alacak. Emlak Konut GYO'nun katılımcıların başını çektiği fuarda Artaş İnşaat, Tahincioğlu, Emay İnşaat, EMS Yapı ve Garanti Koza Holding gibi firmalar projelerini sergileyecek. 


5 PROJE FİNALDE

Kapıların yarın açıldığı 11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye'de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi bulunuyor. Farklı kategorilerde yarışan Türk şirketleri yarışmada favori olarak gösteriliyor. 


HEDEF DEVLERİ GEÇMEK

Finale kalan mimari tasarımların başında Kamu, Kültür, Turizm Projesi Kategorisi'nde yarışan ve Akfen İnşaat tarafından hayata geçirilen Bodrum Loft projesi yer alıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Zeytinburnu arazisi olarak bilinen ve Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat, Gül Yapı tarafından yükselen Yedi Mavi projesi de Orta-Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisi'nde finalde yarışacak projeler arasında bulunuyor. DATİ Yatırım Holding'e ait Ataköy Marina ise Perakende Yapı Projesi Kategorisi'nin finalinde birinci olmak için mücadele edecek. Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık'ın Afyon'da hayata geçirdiği The Farm Of 38° 30° Çiftliği ise Cityscape Global 2017'nin Ticari Yapı Projesi Kategorisi'nde birinciliği planlıyor. AHK imzası ile Antalya'da yapımına başlanılan  AHK Kndu Villas projesi use Düşük-Orta Ölçekli Konut Projesi Kategorisi'nde finale kalan projeler arasında yer alıyor. 
Türk inşaatçılar Dubai de!
Sabah