Türkiye ekonomisi için gayrimenkul kampanyaları şart!

Türkiye ekonomisi için gayrimenkul kampanyaları şart!

Türkiye’ye adeta destek yağıyor.  Yabancı yatırımcılar, Türkiye’yi hedef alan ekonomik savaşa karşı ‘Türkiye’deki Yabancı İş Adamları Platformu kurdu. 


Yeni Şafak Gazetesi'nden Arzu Kurum'un haberine göre; Türkiye’yi hedef alan ekonomik savaşa karşı ‘Türkiye’deki Yabancı İş Adamları Platformu kurdu. Yatırımcılar ilk toplantıyı dün İstanbul'da gerçekleştirdi.  Yatırımcıların beş yıl içerisinde Türkiye’ye 100 milyar dolarlık yatırım yapması hedefi var.

Türkiye’ye yönelik sürdürülen spekülatif ataklara yabancı yatırımcı duyarsız kalmadı. Türkiye'de bulunan on farklı ülkeden Arap iş dünyası temsilcisi dün İstanbul’da bir araya gelerek, destek ve dayanışma çağrısında bulundu.

 ‘Türkiye'deki Yabancı İş Adamları Platformu’nu oluşturan iş dünyası temsilcileri, Türkiye’de her alanda faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 2 bin yatırımcıyı temsil eden dernek kapsamında 5 yıl içerisinde 100 milyar dolarlık yatırım yapılması hedefleniyor.


10 FARKLI ÜLKEDEN İŞ ADAMI

Platform Sözcüsü Gassan Hitto, platform üyelerinin Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Sudan, Irak ve Yemen gibi 10 farklı ülkeyi temsil ettiğini söyledi. Hitto, "Yıllar önce bizi bu ülkeye yatırıma çeken atmosfer halen sürmektedir, hatta daha da güçlenmiştir" diye konuştu. Gassan Hitto, Türk ekonomisinin dayandığı temellerin ne kadar güçlü olduğunun büyüme rakamlarından görüldüğünü ifade ederek, ekonominin dinamik, hükümetin politikalarının yerinde olduğunu kaydetti. Hitto, özellikle sağlık, tarım, sanayi ve turizmde gerçekleşen büyüme oranlarının yüksek düzeyde olduğunu gördüklerini, bunların krizin geçici olduğunu gösterdiğine işaret ederek, “Türkiye, sahip olduğu altyapı, gençlik oranı, jeopolitik konumu gereği güçlü imkanlara sahip bir ülke. Bu imkanlar krizi fırsatı çevirmek için güç veriyor. Aynı zamanda TL'nin değer kaybetmesinden sonra Avrupa ve Asya borsalarında gördüğümüz düşüşler uluslararası düzeyde Türkiye ekonomisinin konumunu ve önemini gösteriyor" dedi.


HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Hitto, Türk ekonomisine karşı başlatılan spekülatif ataklara karşı Türkiye'nin yanında olduklarını belirterek, "Biz Türkiye ile aynı gemideyiz. Türkiye'nin istikrarsızlığı kimseye fayda sağlamaz. Türkiye'nin güvenliği sadece Türk vatandaşlarının değil, bölgenin de güvenli olmasıdır" ifadelerini kullandı. Hitto, Türk ekonomisine ilişkin gerçek bilgileri yaymaları gerektiğini belirterek, "Türkiye ekonomisine destek ver", "TL satın al", "Türk malını satın al", "Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne yatırım yap" gibi kampanyalar başlatmaları gerektiğini söyledi.