Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi yüzde 5,74 arttı!

Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi yüzde 5,74 arttı!Gayrimenkul sektörü 2016 yılı 2. çeyrek güven endeksi ve fiyat beklentileri açıklandı. Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi değeri, 2016 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 5,74 artışla 119,7 olarak ölçüldü.


Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi değeri, 2016 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre %3,56 azalışla 132,9 olarak ölçülmüştür. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi azalmıştır.


Sektöre Duyulan Güven Kısmen İyimser:


Ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe rol alan profesyonellerin, Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmeyi amaçlayan ve Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2016 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre %5,74 artışla 119,7 (Kısmen İyimser) olarak ölçülmüştür. Bu değer, önümüzdeki üç aylık dönem süresince sektöre duyulan güvenin Kısmen İyimser olduğunu göstermektedir.


Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi yüzde 5,74 arttı!


Fiyatlarda Artış Beklentisi Azalıyor:


Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi 2016 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre %3,56 azalışla 132,9 olarak ölçülmüştür. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi azalmıştır.


Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi yüzde 5,74 arttı!
Haber Meydan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


REIDIN Türkiye'nin hazırladığı Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi değeri, 2016 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 5,74 artışla 119.7 olarak ölçüldü. Bu değerler 'kısmen iyimser' olarak nitelendirildi. Rapora göre fiyat beklentisi düştü. Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri, 2016 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 3,56 azalışla 132,9 olarak ölçüldü. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi azaldı. 


Meydan