Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin hazırlıkları tam gaz!

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin hazırlıkları tam gaz!

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın geçen hafta Türkiye ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arnavutluk'a sözünü verdiği hastanenin inşaat hazırlıkları son sürat devam ediyor...


Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın geçen hafta Türkiye ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arnavutluk'a sözünü verdiği hastanenin inşaat hazırlıkları son sürat sürüyor.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, Arnavutluk Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Ogerta Manastirliu, Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Arif Çetin, hastanenin inşaatını yapacak YDA Group şirketinin temsilcisi Hüseyin Arslan ve diğer yetkililer, ülkenin güneybatısındaki Fier şehrinde inşa edilmesi hedeflenen hastane alanını ziyaret etti.

Türkiye

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Rama, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, karşılarında 'büyük bir zorluk' bulunduğunu belirterek "Haftanın 7 günü 3 vardiya 1200 işçi çalıştırarak 3 ay içerisinde bölgesel hastaneyi inşa edecek Türk firması ile" notuyla ziyarete ilişkin görüntü paylaştı.

İnşaatı üstlenen şirketin yöneticilerine hitaben Rama, "Çok zorlu projeler geliştirmede büyük itibara sahip olanlar arasındasınız. Şimdi biz burada sizin istekleriniz doğrultusunda hazırız, her şey siz nasıl isterseniz öyle olacak. Tam bir destekle. Sizin öngördüğünüz plana göre burada çok insan çalışacak, bu yüzden hoş geldiniz. Biz ise büyükelçi kendi açısından biz kendi açımızdan tam destek vereceğiz." dedi.

YDA Group temsilcisi Arslan da en iyisini yapacaklarını dile getirdi.

Grup olarak Rama'nın Türkiye ziyareti sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat aldıklarını dile getiren Arslan, "Hastaneyi 3 ay sonra teslim etmemiz gerekiyor. Burada ciddi bir iddia var; biliyoruz ki büyük bir meydan okuma ve ilk günden itibaren verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Arnavutluk sağlık altyapısı için çok iyi bir yatırım olmasını temenni eden Arslan, "Arnavutluk ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önemini biliyoruz. Biz kardeşiz ve böyle önemli bir projeyi üstlenmekten gurur duyuyoruz." diye konuştu.

Arnavutluk'taki deprem konutları Ağustos'ta tamam!