Türkiye'nin ilk kelebek temalı parkı Kelebekler Vadisi inşa edildi!

Türkiye'nin ilk kelebek temalı parkı Kelebekler Vadisi inşa edildi! Türkiye'nin ilk kelebek temalı parkı Kelebekler Vadisi inşa edildi!

Selçuklu Belediyesi sıra dışı projesi Kelebekler Vadisi ile Türkiye'nin ilk kelebek temalı parkını inşa etti. Proje kapsamında Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanında da çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor...

Selçuklu Belediyesi sıra dışı projesi Kelebekler Vadisi ile Türkiye'nin ilk kelebek temalı parkını inşa etti. Proje kapsamında Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanında da çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Parkın önemli bir bölümünü oluşturacak Aşkın Kanatları Müzesi'nde Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanı yer alacak. 4 bin metrekarelik kapalı alanda kurulacak kelebek uçuş alanında, ayda yaklaşık 10 bin kelebeğin uçması hedefleniyor. Böylece yüzlerce çeşit kelebek ve böcek doğal yaşam alanlarında gözlemlenebilecek. Kelebekler Vadisi kelebeklerin pupa halinden ölümüne kadar her aşamasının yaşandığı üretim alanı, kapalı uçuş alanı, açık uçuş alanı ve kelebek müzesi olmak üzere 4 ana unsurdan oluşacak. Kelebek Müzesi'nin içindeki mini sinemalarda belgeseller, çizgi filmler ve kelebek çiftliğinin kurulma amacıyla ilgili filmler izletilecek.


ÖZGÜR SARI