Tuzla Viaport Marin projesinde geri sayım başladı!

Tuzla Viaport Marin projesinde geri sayım başladı! Tuzla Viaport Marin projesinde geri sayım başladı!

İstanbul Tuzla’da mayıs ayında kapılarını açacak Viaport Marin’de 2.5 saniyede 110 kilometre hıza ulaşacak eğlence treni roller coaster’ın kurulumu tamamlandı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Via Properties tarafından 600 milyon liralık yatırımla İstanbul Tuzla’da deniz üzerinde yapımına devam edilen Viaport Marin projesinde geri sayıma geçildi. Tema park, alışveriş merkezi, akvaryum, yat limanı, otel ve hayvanat bahçesine sahip olacak ve Mayıs ayında hizmete girecek projenin en gösterişli kısmını oluşturacak 15 milyon Euro’luk eğlence treni ‘roller coaster’ın kurulumu gerçekleştirildi. 3 haftada kurulan yeni oyuncak dünyadaki en çok adrenalin veren 3’üncü roller coaster olacak.
TÜRK TİPİ LUNAPARK

Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Viaport Marin projesinde eğlenceye çok ciddi bir alan ve bütçe ayırdıklarını belirterek, “Toplumlar mutluluk ve refah anlamında belli bir noktaya gelince bu tür tema parklara ihtiyaç oluşuyor. ABD’de de böyle geliştiğini gördük ve bu konsepti Türkiye’ye uyarlıyoruz” diye konuştu. Tuzla’daki projede iki roller coaster dışında 30’a yakın eğlence ünitesinin bulunacağını anlatan Bayraktar, “İstanbul’un en kalabalık sahili olan Tuzla’da tüm halka açık bir alan olacak. Türk geleneksel eğlencesi ile birleştirip, Lunapark olarak konumlandıracağız. Halka ve penaltı atma alanları bile bulunacak” dedi. 
EN ADRENALİN VEREN 3’ÜNCÜ ROLLER COASTER

15 milyon Euro’ya kuracakları roller coaster’ın Uluslararası Eğlence Parkları Birliği (IAAPA) tarafından ‘Dünyadaki en çok adrenalin veren 3’üncü roller coaster’ olarak ölçüldüğünü ifade eden Coşkun Bayraktar, kurulumun üç haftada tamamlandığını söyledi. Bayraktar, “Buradaki roller coaster fiyatı Anadolu’da bir AVM maliyetine denk geliyor. Burada çok konuşulan ve ses getiren bir eğlence ünitesi olmasını istedik” diye konuştu.

DENİZ ÜZERİNE OUTLET KÖYÜ KURULUYOR

Coşkun Bayraktar, projedeki AVM alanının yatay konseptli tek kattan oluşan alışveriş caddesi halinde hizmet vereceğini söyledi. Buradaki 186 mağazayı ‘Her biri denizin üzerinde bir yalı’ şeklinde tanımlayan Bayraktar, “Dükkânlar için kapasitenin çok üzerinde talep aldık, 186 mağazanın yüzde 80’ini kiraladık. Denizin üzerinde bir outlet köyü hayata geçireceğiz. Polo Ralph Lauren, Calvin Klein, Hugo Boss, Emporio Armani 7, Brandroom, Beymen, Vakko gibi markalar şimdiden hazır” dedi. Bayraktar, deniz üstünde yer alan ve 215 odalı olması planlanan 5 yıldızlı oteli 2016 yaz sezonunda açacaklarını söylerken, işletme için birçok uluslararası zincirle görüştüklerini kaydetti.
ŞEHİR HATLARI DİREKT YOLCU TAŞIYACAK

Viaport Marin’e ulaşım konusunda denizden faydalanacaklarını belirten Coşkun Bayraktar, şu bilgileri verdi: “Turyol ile anlaşma yapıp Eminönü, Adalar, Bostancı ve Yalova’dan direkt seferler koyacağız. Ayrıca İngiltere’de bir firmadan Disneyland’da da hizmet veren buharlı görünümlü elektrikli bir nostalji kara treni siparişi verdik. 4 vagonlu tren Tuzla sahilden marinanın içerisine doğru 3 kilometrelik bir güzergâhta çalışacak. Belediyenin bütün sahil için bu ekspresi kullanma projesi de bulunuyor. Ayrıca D-100 Karayolu ile sahil arasındaki 5 kilometrelik mesafenin ulaşımı da yakın zamanda ihalesi yapılan Havaray ile mümkün olacak.”ORLANDO'DA PARK DAVETİ ALDI

Türkiye’de geliştirdiği Vialand’in ardından Marine projesinde tema park alanlarına yer veren Via, dünyada tema parkların doğduğu yer olarak kabul edilen ABD’nin Orlando kentinden de davet aldı. Geçen yıl Orlando’da satın aldıkları alışveriş merkezinin ardından şehrin Belediye Başkanı ile görüşmelerinin olduğunu ifade eden Coşkun Bayraktar,“Eğlence ve perakendeyi bir arada buluşturan konsept için kendileri bize yer tahsisi yapabileceklerini söylediler. Böyle bir projeyi Orlando’da geliştirmek için bizi davet ettiler” dedi. Bayraktar, tematik eğlenceli perakende konseptini yurtdışına taşımak istediklerini ifade ederek, bu alanda öne çıkan bir Türk markası olarak ABD ve Körfez bölgelerindeki ülkeleri gözlediklerini kaydetti.REFİT ALANINI İTALYA’DAN ALACAK

750 yat kapasiteli marinada megayatların bile bakım ve onarımlarının yapılabileceği refit alanı da bulunacak. Bayraktar, “Bu tekneler normalde refit için İtalya’ya gidiyorlardı. Biz burada bu hizmeti vereceğiz” dedi.Habertürk

pus