10 / 08 / 2022

Tuzla'da tesis alanı imara açıldı!

Tuzla'da tesis alanı imara açıldı!

İstanbul Tuzla’da günübirlik tesis alanı imara açıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgede bulunan alanı plan tadilatıyla imara açtı.İstanbul Tuzla’da günübirlik tesis alanı imara açıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgede bulunan alanı plan tadilatıyla imara açtı. 


Kanun Hükmünde Kararname ile 20 Temmuz’da Bakanlık tarafından onaylanan plan değişikliği 21 temmuz günü askıya çıkarılmış oldu. Plan tadilatına itirazlar ise askıda kalacağı 19 Ağustos tarihine kadar yapılabilecek.


Askı süresinin ardından Tuzla Manastır bölgesinde bulunan 1009 parsel, 1010, 1022, 3059, 3234 parseller yapılaşmaya açılmış olacak. Söz konusu alanın imara açılmasının Hrant Dink’in yetiştiği Kamp Armen’i de etkileyeceği öne sürüldü. “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeşil alanları ve donatı alanlarını imara açmaktan vazgeçmelidir” diyen İBB eski Belediye Meclis Üyesi ve İnşaat Mühendisi İbrahim Doğan, imara açılan yerin 1986 yılı planında “İller Bankası Eğitim Dinlenme Turistik Tesis Alanı” ( kamp tesisi )olarak kullanıldığını belirterek “Söz konusu alan Tuzla’nın deniz kıyısında ve nadir yerlerden biridir” şeklinde açıklama yaptı. 


BirGün