Uğur Eryürek: İkinci elle alakalı inşaat firmalarını desteklemeyi istiyoruz!

Uğur Eryürek: İkinci elle alakalı inşaat firmalarını desteklemeyi istiyoruz! Uğur Eryürek: İkinci elle alakalı inşaat firmalarını desteklemeyi istiyoruz!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde gerçekleşen 8. Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları kapsamında konuşan Remax Uğur Eryürek; ikinci el konut seçeneklerinden ve inşaat firmalarının neler yapması gerektiğinden bahsetti.Remax Uğur Eryürek'in konuşması: 


İkinci elde projeleri biz desteklemek durumundayız. Konutta para var, ikinci elde de var. Sürekli para istiyorsanız projelerle elde etmeniz mümkün. Biz ne yapıyoruz projelerde stabil bir hale getirmeye çalışıyor. İnşaat firmaları emlak ofislerine değer düşürüyor ve benzeri sebeplerle biraz dışarıda tutmaya çalışıyor. Şöyle bazı firmalar bu işin ikinci ellerini kendileri yapmaya çalışıyorlar. Bu şekilde çözüm üretmeye çalışıyorlar. Dışarıdan çalışan emlak ofislerini etik olmayan emlak ofislerini kabul ediyoruz. Ama biz ne yapacağız biraz daha birbirimizi destekleyeceğiz.Markalar çok önemli. Profesyonel ekip yetiştirip inşaat firmalarından destekle bir yere getirirsek birbirimizi destekleyerek çok çok iyi noktalara getiririz. Biz bunu birkaç tane İstanbul genelinde büyük projeyle denedik ve başardık. İkinci el emlak operasyonlarını biz inşaat firmalarından destek görmek istiyoruz. Firmaların ılımlı yaklaşmasını ve aynı şekilde bizde... Yöneticilerin de burada olması bizim işimizi kolaylaştırır. Şöyle bir örnek de vereceğim; iyi yönetilen ikinci el operasyonunda metrekare fiyatlarından Finanskent üzerinden örnek vereceğim. 1900 lira metrekare birim fiyatı ile satılan bir dairenin bugünkü şartlarda 4 bin 800 liradan satıldığını görüyoruz. Yüzde 98 doluluk oranı olan bir proje. Hala tapu yok. İkinci elle alakalı profesyonel proje ekibimizle inşaat firmalarını desteklemeyi istiyoruz. 


haberin videosu