Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski'den Türk inşaatçılara övgü!

Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski'den Türk inşaatçılara övgü!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Dnipro kentinde bir denetim sırasında yol inşaatlarındaki sorunlara değinerek, "Normal bir şirketle, mesela bir Türk şirketiyle çalışabilirsiniz. Bu işi onlara sipariş edin" dedi...Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Türk inşaat şirketlerinden övgüyle bahsetti.

Star'da yer alan habere göre; Dnipro kentinde bir denetim sırasında yol inşaatlarındaki sorunlara değinen Zelenski, "Normal bir şirketle, mesela bir Türk şirketiyle çalışabilirsiniz. Bu işi onlara sipariş edin" diye konuştu. Kara yollarının düzeltilmesi için talimat veren Zelenki, "Lütfen bu yolu nasıl yapacağımızı söyleyin. Mazeret üretmeyin. Türk şirketiyle çalışın"  ifadelerini kullandı.

YABANCI YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Zelenski ayrıca yabancı yatırımcılara Ukrayna'ya yatırımda bulunma çağrısı yaptı.

Yabancı yatırımcılara İngilizce olarak seslenen Zelenski, Ukrayna'da yabancı yatırımcılar için prosedürlerin basitleştirileceğini, iş ikliminin düzetileceğini ve altyapıya önem verileceğini belirtti.

Dünyanın farklı noktalarından yatırımcıları ülkesine yatırım yapmaya davet eden Ukraynalı lider, "Siz yatırımcıları, yatırımlarınız karşılığında inanılmaz getiriler sağlamaya davet ediyorum. Sizin başarınız bizim başarımız demek" şeklinde koknuştu.

Zelenski, yabancı yatımcıların Ukrayna'da harcadıkları 'her doları koruma altına alma' sözü verdi.