Ümraniye'nin imar sorunu ortadan kalkacak!

Ümraniye'nin imar sorunu ortadan kalkacak!AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, imar sorunu olan bazı mahallelerin daha güzel bir imar planlamasıyla çehresinin değişeceğini ifade ederek, ''Ümraniye’nin bana göre Kazım Karabekir ve diğer mahalleleri uçacak'' dedi.


AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, imar sorunu olan bazı mahallelerin daha güzel bir imar planlamasıyla çehresinin değişeceğini belirterek  “Ümraniye’nin bana göre Kazım Karabekir ve diğer mahalleleri uçacak. İnkilap Mahallesi’nin yarısı da dahil uçacak” dedi.

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, Sivas Gölova Karayakup Derneğinin açılışına katıldıktan sonra Van Gürpınar Derneği’nde ‘Vanlılar Buluşması’ na katıldı. Daha sonra da Diyarbakır Ergani Derneği’ni ziyaret eden Yıldırım, vatandaşlardan yerel seçimlerde destek istedi. Yıldırım bu ziyaretleri sırasında önemli açıklamalar yaptı. 

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, Kazım Karabekir Mahallesi ve ondan ayrılan bazı mahallelerde imar ile ilgili sorunların olduğunu belirterek, bu mahallelerde yapılan çalışmalarla buraların uçacağını ifade etti. 

Başkan adayı İsmet Yıldırım, “Bizim bu bölgelerde bu dört buçuk diyelim, yarısı İnkilap Mahallesi’nin yarısı buluşmuş, yarısı buluşmamış. Ben iyi ki buraların imarının sonraya kaldığına şükrediyorum. Çünkü niye. Daha güzel bir imar planlamasıyla buralar daha iyi hale gelecek. Neden? Diğer mahallelerimizde imar yapılmış. Binalar yapılmış. Sağ olsunlar yüzde 65 bir yenileme yapılmış. Ümraniye’nin yüzde 65’i yenilenmiş ama eksikler var. Eksiklik ne? Araba sayısı artmış, park sıkıntısı var. Tretuvarlar, yollar arabadan geçilmiyor. Binaların altında küçük parseller olunca da müteahhitler yapamamış, halbuki birleşme olsaydı, üç dönüm, beş dönüm, işte birleşmenin şartlarına göre, şimdi o mahallelerimizde rahat bir nefes alma olurdu. Şimdi hanımlar yürüyemiyor, çocuklu hanımlar arabasını süremiyor, caddenin ortasında yürümeye kalkıyor. Bu şehircilikte yakışmayan bir şey. Ama ona rağmen biz oralarda da inşallah 20 bin araçlık yer altı otoparkları planladık. Bunun 7 bin araçlık otoparkların projeleri hazır diğer mahallelerde. Buralarda da zaten inşaatlara başladığımız zaman burada problem olmaz. Toplulaştırmadan dolayı yer altına yapacağız. Geniş caddeler, cami yerleri, okul yerleri, bisiklet yolları, spor alanları, alışveriş merkezleri, caddeler, dükkanlar vesaire, hakikaten inanamadığımız şekilde Ümraniye’nin bana göre Kazım Karabekir ve diğer mahalleleri uçacak. İnkilap Mahallesi’nin yarısı da dahil uçacak” şeklinde açıklama yaptı.

İsmet Yıldırım: İstanbul’un merkezi Ümraniye olacak!