Üsküdar-Beykoz Metro Hattı ihalesi 27 Haziran'da!

Üsküdar-Beykoz Metro Hattı ihalesi 27 Haziran'da!

İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından planlanan 18 kilometre uzunluğundaki Üsküdar - Beykoz Metro Hattı projesinin yapımı için ihale düzenleneceği açıklandı. Üsküdar ile Beykoz arası ulaşım 30 dakikaya kadar inmiş olacak.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından planlanan 18 kilometre uzunluğundaki Üsküdar - Beykoz Metro Hattı projesinin yapımı için ihale düzenleneceği açıklandı.


İstanbullular’ın ve Beykozluların ve merakla beklediği metro hatlarından biri olan Üsküdar Beykoz Metro Hattı projesinin ihalesi 27 Haziran 2016 saat 10: 30'da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü ihale salonunda gerçekleştirilecek.


300 günde tamamlanarak hizmete açılması beklenen Üsküdar Beykoz Metro Hattı Projesi sayesinde Üsküdar ile Beykoz arası ulaşım 30 dakikaya kadar inmiş olacak.Haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Üsküdar-Beykoz ve Beşiktaş-Sarıyer metro hatlarında çalışmalar başlıyor. 27 Haziran'da ihaleleri yapılacak hatların sahil yollarındaki yoğunluğu azaltması hedefleniyor.


Nisan ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni metro hattının geleceğini ifade etmiş ve Üsküdar-Beykoz ile Beşiktaş-Sarıyer arasında konumlandırılacak olan iki hattın bir ay içinde ihaleye çıkacağını ifade etmişti. Habertürk'te yer alan habere göre her iki sahil güzergahındaki yoğunluğun azalması gerektiğini ifade eden Topbaş'ın bahsettiği iki hat 27 Haziran tarihinde ihaleye çıkıyor.


300 günde tamamlanacak

18 kilometreden meydana gelecek olan Üsküdar Beykoz metro hattı ihale sonrasında işe başlama tarihinden itibaren 300 günde tamamlanacak. Söz konusu metro hattıyla Üsküdar Beykoz arası mesafenin yaklaşık 30 dakikaya inmesi hedefleniyor.


İhaleler aynı gün yapılacak

Üsküdar-Beykoz metro hattıyla aynı gün ihalesi yapılacak olan Beşiktaş-Sarıyer metro hattı projesi toplamda 18.4 kilometrelik bir alanı kapsıyor. Söz konusu projenin ihale sonrasında işe başlama tarihi itibariyle 300 günde tamamlanması hedefleniyor. attın Beşiktaş kısmında Kabataş Mahmutbey hattıyla birleşmesi hedefleniyor.


Yeni ŞafakHaber Bizim Gazete'de şu şekilde yer aldı ;


Nisan ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni metro hattının geleceğini ifade etmiş ve Usküdar-Beykoz ile Beşiktaş-Sarıyer arasında konumlandırılacak olan iki hattın bir ay içinde ihaleye çıkacağını ifade etmişti. 


Her iki sahil güzergahındaki yoğunluğun azalması gerektiğini ifade eden Topbaş'ın bahsettiği iki hat da aynı gün, 27 Haziran tarihinde ihaleye çıkıyor. 18 kilometreden meydana gelecek olan Üsküdar Beykoz metro hattı ihale sonrasında işe başlama tarihinden itibaren 300 günde tamamlanacak. Söz konusu metro hattıyla aynı gün ihalesi yapılacak olan Beşiktaş-Sarıyer metro hattı projesi toplamda 18.4 kilometrelik bir alanı kapsıyor. Söz konusu projenin ihale sonrasında işe başlama tarihi itibariyle 300 günde tamamlanması hedefleniyor. Söz konusu hattın Beşiktaş kısmında Kabataş Mahmutbey hattıyla birleşmesi hedefleniyor.


Bizim Gazete