Üsküdar Bulgurlu'da 18.5 milyon TL'ye icradan satılık akaryakıt istasyonu!

Üsküdar Bulgurlu'da 18.5 milyon TL'ye icradan satılık akaryakıt istasyonu! Üsküdar Bulgurlu'da 18.5 milyon TL'ye icradan satılık akaryakıt istasyonu!

İstanbul Anadolu 22. İcra Dairesi, İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Bulgurlu Mahallesi 43 Ada, 28 Parselde yer alan akaryakıt satış istasyonunu 18 milyon 500 bin TL'ye icradan satıyor...


İstanbul Anadolu 22. İcra Dairesi tarafından İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Bulgurlu Mahallesi 43 Ada, 28 Parselde yer alan akaryakıt satış istasyonu 18 milyon 500 bin TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 12 Kasım 2019 tarihinde saat 14:00'te gerçekleştirilecek.

İlan metni:
T.C. İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ
2018/13770 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, 43 Ada, 28 Parsel, BULGURLU Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz intifa hakkıyla yükümlü benzin istasyonunun bulunduğu taşınmazdır. Arsa üzerinde Türkiye Petrolleri adı ile faaliyet gösteren akaryakıt satış istasyonu tesisleri olup, prefabrik olarak yapılmış idari binası, yıkama yağlama servisi ile akaryakıt pompa istasyonları mevcuttur. Pompaların bulunduğu bölümün üzeri tavanları alüminyum üzeri galvanizli saç ile kaplı sundurma ile kapalıdır. Hali hazırda yetkili firma tarafından akaryakıt pompaları sökülerek götürülmüştür. Binada elektrik, doğalgaz mevcut olup, belediye teknik alt ve üstyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. İhaleye katılmak isteyenlerin taşınmaz hakkında gerekli araştırmayı yapmaları, bir taşınmaz satın alan kimsenin göstereceği basireti ve özeni göstermeleri, satış ilanına veya ihaleye karşı dava açanların derhal icra dairesine bildirimeleri gerekmektedir. Bu husustaki sorumluluk ilgililere aittir.
Adresi : Küçükçamlıca Mahallesi Libadiye Caddesi Üzeri Üsküdar / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.531 m2
Kıymeti : 18.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Diğer : 6 PARSELDE MÜŞTEREK METHAL VARDIR İntifa Hakkı : 5 YIL SÜRE İLE TP PETROL DAĞITIM A.Ş'YE AİTTİR. (BAŞLAMA:30/01/2014)
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Teminatların icra dairesi emanet kasa hesabına dosya no ve açıklama girilerek yatırılması, işlem güvenliği ve zamandan tasarruf açısından taraflar için yararlı olabilir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13770 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.