Üsküdar-Çekmeköy metrosu Sultanbeyli'ye de uzanacak!

 Üsküdar-Çekmeköy metrosu Sultanbeyli'ye de uzanacak! Üsküdar-Çekmeköy metrosu Sultanbeyli'ye de uzanacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar-Ümraniye Çekmeköy metro hattının Sultanbeyli’ye kadar uzatılacağını söylediDün Sultanbeyli’de düzenlenen törenle, İETT filosuna Mercedes marka 100 yeni otobüs daha katıldı. Anadolu yakasında Sultanbeyli, Samandıra, Sultangazi, Pendik ve Ümraniye’de hizmet verecek körüklü otobüsler için düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yıl sonuna kadar bin 450 yeni otobüsün hizmete gireceğini söyledi. 


Sultanbeyli’ye metro müjdesi de veren Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Temelini attığımız 23 kilometrelik Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattını yeni bir dünya rekoruna imza atarak 38 ayda tamamlayacağız. Bu hat, Çekmeköy-Taşdelen-Yenidoğan ve Sultanbeyli ile birleşecek. Daha sonra Sabiha Gökçen Havalimanı ile Pendik'e ulaşacak. Sultanbeyli ile ilgili bir projemiz daha var. Kadıköy-Ümraniye-SancaktepeSultanbeyli metrosu. Bu hayal edilemezdi. Bundan böyle metroya binen bir kişi, İstanbul'un herhangi bir yerine rahatlıkla gidebilecek.” 


MİNİBÜSLERE KLİMA 


Minibüsleri de klimalı ve konforlu hale getirmek için çalışma yürüttükleri ifade eden Topbaş, “Minibüsçülerle mutabakata vardık. Çalışma yapılıyor. Ayrıca, taksilerin de klimalı, konforlu hale getirilmesi için de çalışma yapıyoruz” dedi. Topbaş, törende yeni otobüslerden birini kullandı. Topbaş, törende yeni otobüslerden birini kullandı.


HABERTÜRK