VakıfBank konut kredisi ürünlerini yeniledi!

VakıfBank konut kredisi ürünlerini yeniledi! VakıfBank konut kredisi ürünlerini yeniledi!

VakıfBank kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi ürününde güncellemeye gitti. VakıfBank sarı panjur konut kredisi ürününü Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi olarak uygulamaya başladı.

VakıfBank konut kredisi ürünü kapsamında yüzde 2.50 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımı yapsada güncellenmiş kampanyalı konut kredisi ürünü olan Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü dahilinde yüzde 2.09 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

VakıfBank Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; VakıfBank’ın kampanyalı konut kredisi ürünü olan Sarı Panjur Konut Kredisi kapsamında ise, 120 ay vadeli 100 bin TL’ye kadar olan konut kredileri için yüzde 2.09, 100 bin ile 500 bin arası konut kredileri için yüzde 2,39, 500 bin ve azami miktar olan 1 milyon 200 bin TL arası konut kredisi kullandırımları için ise yüzde 2,49 konut kredisi faiz oranı uyguluyor.

Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi Hesaplama

VakıfBank Sarı Panjur Konut Kredisi dahilinde 100.000 TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 2 bin 281 TL olurken, toplam geri ödeme tutarı ise 273 bin 720 TL ye denk geliyor.

VakıfBank Konut Kredisi Masrafları

VakıfBank’ın sunduğu konut kredisi ürününden yararlanmak için kredi kullanılacak konutun ekspertiz değerinin belirlenmesi gerekiyor. VakıfBank tüketiciden evin durumuna göre 950 TL ile 2639 TL arasında ekspertiz ücreti talep ediyor. VakıfBank zorunlu olarak hayat sigortası ve DASK yapıyor. Hayat sigortası kapsamında değişkenlik göstermekle beraber aylık ödemeler ortalama 300 TL oluyor. Taşınmaz rehin ücreti olarak 354 TL talep eden VakıfBank, kredi tahsis ücreti olarak da kredinin yüzde 0.50 si kadar masraf uyguluyor. Bu oran 100 bin TL tutarında konut kredisi için 500 TL ye denk geliyor.