VakıfBank konut kredisi ürünleri ve krediye ek uygulanan masraflar!

VakıfBank konut kredisi ürünleri ve krediye ek uygulanan masraflar! VakıfBank konut kredisi ürünleri ve krediye ek uygulanan masraflar!

VakıfBank’ın konut kredisi kapsamında kullandırdığı ürünlerin detaylarını ve krediye ek uygulanan masrafları araştırdık. VakıfBank kampanyalı konut kredisi ürünü faiz oranı ne kadar? VakıfBank devlet destekli kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı nedir?VakıfBank konut kredisi ürünleri dahilinde üç kredi seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler Konut Kredisi, kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Kredisi ürünlerinden oluşuyor. Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; VakıfBank konut kredisi ürünü kapsamında yüzde 2.5 faiz oranı kazandırsa da kampanyalı konut kredisi ürün paketi olan Sarı Panjur Konut Kredisi dahilinde yüzde 2.09’dan başlayan faizlerle konut kredisi kullandırıyor. VakıfBank’ın Kentsel Dönüşüm Konut Kredisine de yüzde 2.5 faiz oranı uyguluyor.

VakıfBank Sarı Panjur Konut Kredisi

VakıfBank’ın kampanyalı konut kredisi ürünü olan Sarı Panjur Konut Kredisi kapsamında ise, 120 ay vadeli 100 bin TL’ye kadar olan konut kredileri için yüzde e2.09, 100 bin ile 500 bin arası konut kredileri için yüzde 2,39, 500 bin ve azami miktar olan 1 milyon 200 bin TL arası konut kredisi kullandırımları için ise yüzde 2,49 konut kredisi faiz oranı uyguluyor.

VakıfBank Sarı Panjur Konut Kredisi dahilinde 100.000 TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 2.281 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 273.720 TL oluyor.

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü dahilinde 3 ile 120 ay vade seçeneğinde yüzde 2.50 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. Bu orana ek olarak devlet tarafından A sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.37, standart konutlara da yüzde 0.33 kredi desteği sağlanıyor. Devlet desteği dahil kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 2.09, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde  2.13, standart konutlar için ise yüzde 2.17 oluyor.

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında devlet desteği ile beraber A sınıfı verimliliğe sahip konut için 100 bin TL 120 ay vadeli yüzde 2.09 faiz oranından konut kredisi hesaplama uygulandığında aylık ödeme miktarı 2 bin 281 TL, toplam ödeme tutarı ise 273 bin 720 TL oluyor.

VakıfBank Konut Kredisi Masrafları

VakıfBank’ın sunduğu konut kredisi ürününden-yararlanmak için kredi kullanılacak konutun ekspertiz değerinin belirlenmesi gerekiyor. VakıfBank tüketiciden evin durumuna göre 950 TL ile 2639 TL arasında ekspertiz ücreti talep ediyor. VakıfBank zorunlu olarak hayat sigortası ve DASK yapıyor. Hayat sigortası kapsamında değişkenlik göstermekle beraber aylık ödemeler ortalama 300 TL oluyor. Taşınmaz rehin ücreti olarak 354 TL talep eden VakıfBank, kredi tahsis ücreti olarak da kredinin yüzde 0.50 si kadar masraf uyguluyor. Bu oran 100 bin TL tutarında konut kredisi için 500 TL ye denk geliyor.