Van Erciş'teki Karayusufpaşa Camii açıldı!

Van Erciş'teki Karayusufpaşa Camii açıldı!Depremin yıktığı Karayusufpaşa Camii 10 milyon liraya yenilendi. 2 bin 500 kişi kapasiteli camiyi açan eski Başbakan Yardımcısı Atalay, birlik mesajları verdi.


Depremin yıktığı Karayusufpaşa Camii 10 milyon liraya yenilendi. 2 bin 500 kişi kapasiteli camiyi açan eski Başbakan Yardımcısı Atalay, birlik mesajları verdi.


Van’ın Erciş İlçesi’nde depremin yıktığı Karayusufpaşa Camii yeniden ibadete açıldı. 2 bin 500 kişi kapasiteli caminin yapımı 10 milyon liraya mal oldu.


Van’da 23 Ekim 2011’de yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde yıkılan Karayusufpaşa Camisi’nin yerine yaptırılan cami törenle ibadete açıldı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 10 milyon liraya yaptırılan 2 bin 500 kişilik caminin ibadete açıldığını belirten Atalay, çok hayırlı bir vesileyle Erciş’te bir araya geldiklerini ifade etti.


Deprem günlerinin ardından bölgeye yatırımlarının devam ettiğini anımsatan Atalay, şöyle konuştu:


“Deprem günlerini hep birlikte yaşadık. Allah bir daha o acıları göstermesin. İlk akşam başbakanımızla birlikte geldiğimizde hala sarsıntılar devam ediyordu. O günden başlayarak bölgede sizlerin arasında depremin yaralarını sarmak için çalıştık ve şimdi gelirken gördüm iki yeni mahalle kurulmuş. Hamdolsun hem Erciş’te hem Van’da ve köylerde yeni bir hayat başladı. Van ve Erciş arası köylerde de çok hasar olmuş bazı köyler baştan sona yıkılmıştı. Orada evler yapıldı, çok güzel oldu.”


Caminin 10 milyon liralık maliyetinin olduğunu, 2 bin 500 kişiye hizmet vereceğini anlatan Atalay, “Dini hayat, dinimiz bizim için en önemli birleştirici unsurdur. Bizi birleştiren en fazla dinimizdir. Fitneye, bölücülüğe, her türlü ırkçılığa karşı bizi bir tutan, birlikte tutan bağımız inancımız ve dinimizdir. Onun için camiler haftasında bu caminin açılışını çok anlamlı ve değerli buluyorum. Emeği geçenlere ve katkı sunanlara teşekkür ederim” diye konuştu.


Pusula