Varol Tezmen'den Küba'ya iltica girişimi!

Varol Tezmen'den Küba'ya iltica girişimi! Varol Tezmen'den Küba'ya iltica girişimi!

Konut satış piyasasının "dinazor" müdürlerinden Varol Tezmen'in Küba'ya iltica girişiminde bulunduğu öğrenildi…15 Mart itibariyle danışmanlık yaptığı projelerden elde ettiği jestiyonu Türkiye'de harcamakta zorlandığını ifade eden Varol Tezmen "Malumunuz Türkiye'de kurlar yüksek. Neredeyse 5 milyon TL yapıyor. Bu parayı Türkiye'de yemek imkansızdı. Ben de Küba'ya gittim. Küba'da eğlence hayatı Türkiye'den ucuz. Orada da bu paraları bitiremeyeceğimi anladım" dedi.

Küba'da resmi makamlara iltica talebinde bulunduğunu hatırlatan Varol Tezmen konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Küba'nın markalı konutlara ihtiyacı var. İlticam kabul edilirse Küba devleti ile birlikte aidatı düşük, kazandıran konut projeleri yapacağız. Kübalı vatandaşların markalı konutlara çok fazla talep göstereceğini fark ettim. Burada arsa da beleş. İşçilik de ucuz. Tek sıkıntı malzeme. Küba ormanlarını kullanarak doğal ev yapacağız. Burada kalas ve kereste sıkıntısı yok. Bunu yaşım hazır 70'e yaklaşmışken fırsata çevirmek düşüncesindeyim. Bürokratik engelleri aşarsam 80 yaşında Küba'nın tek ve en büyük müteahhidi olacağım" 

Ahmet Sarıcalı'nın Küba'ya gelmesi durumunda arkasına bile bakmadan Şili, Bolivya, Nikaragua, Paraguay veya Arjantin'e kaçacağını ısrarla vurgulayan Tezmen Cenk Hayırlıoğlu'nu AVM yapmak için, Eli Aseo'yu yaptığı projeleri satması için, Cafer İnan'ı devremülk geliştirmesi için Küba'ya davet etti.

Tezmen'in ilticası ile ilgili gelişmeler Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'da olacak.

 

"Bu bir asparagas haberdir"

 


Tebernüş Kireçci/Emlakkulisi.com