Varyap, Seyrantepe'yi 10 gün içinde devralacak!

Varyap, Seyrantepe'yi 10 gün içinde devralacak!Varyap, Uzunlar ile birlikte Seyrantepe Projesi'ni 179 milyon 661 bin 553 lira karşılığında yapacak


İnşaat sektöründe yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren, sektörün duayen firmaları arasında yer alan Varyap, Galatasaray stadının inşaatını 10 gün içinde devralarak, inşaatı 365 günde tamamlayacak. Şu anda Avrupa'nın en büyük adliye sarayı olan ve İstanbul Çağlayan'da yapımı devam eden Avrupa Yakası Adliye Sarayı, Trabzon'da belediye hizmet binası ve Trabzon AVM inşaatlarını yürüten Varyap, İstanbul Ataşehir'de de 1.2 milyar dolarlık bir proje olan Varyap Meridian Projesi'ni gerçekleştiriyor. 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşan, toplam 107 bin metre karelik alanda yürütülen Varyap Meridian, kısa bir süre önce Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projesi seçildi.
 
Zamanından önce tamamlıyor
TOKi ile birçok projede çalışan Varyap, sektörde yaptığı inşaatları zamanından önce tamamlaması ile tanınıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, "Bugüne kadar onlarca inşaatta imzamız var. Yapımını üstlendiğimiz projeleri hep zamanında hatta büyük bir kısmını zamanından önce tamamladık. İşimizde en büyük hassasiyet gösterdiğimiz konu da budur. Bu konuda hiç kimsenin tereddüt etmesine gerek yok. Bildiğiniz gibi şu anda Avrupa'nın en büyük adliye sarayını yapıyoruz İstanbul Çağlayan'da. Çok büyük bir aksilik çıkmazsa onu da vaktinden önce tamamlayacağımızı düşünüyoruz " diye konuştu.
 
Varyap Hakkında 
Varlıbaş Holding'in gayrimenkul geliştirme, inşaat ve müteahhitlik kuruluşu olarak 1980 yılında kurulan Varyap Varlıbaşlar Yapı San. Ve Tur. Yat. Tic. A.Ş (VARYAP), iş modelinde finansman, inşaat, pazarlama ve satış gibi aşamaları da içeren gayrimenkul geliştirme faaliyetinde önemli bir deneyime sahiptir. Şirket, konut, alışveriş merkezi, ofis gibi gayrimenkul projelerinde kurumsal yaklaşım benimseyerek pazar analizleri, fizibilite, mimari seçimler ile birlikte finansman modelleri geliştirmektedir. Taahhüt projelerinde de çok önemli deneyime sahip olan VARYAP, İstanbul Çağlayan'da Avrupa'nın en büyük Adliye Sarayı inşaatını yapmaktadır.  TOKİ  ile gerçekleştirdiği hasılat paylaşımı modeli ile Türkiye'nin en büyük ve prestijli konut projesi ortak girişim Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir projelerini de hayata geçirmiştir.
 
VARYAP tüm faaliyetlerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgeleri çerçevesinde sürdürmektedir. VARYAP aynı zamanda, grup şirketlerinin uluslararası platformda tanınmasını ve ulusal ve uluslararası inşaat endüstrisi ile yakın temasta bulunmasını sağlayan Dun & Bradstreet Veritabanı (D&B), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Urban Land Institute (ULI) kuruluşlarının bir üyesidir. VARYAP Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen `2007 yılı Patent Ödülleri'nde, inşaat dalında `Altın Ödül' almaya layık görülmüştür.

Seyrantepe, 260 milyon TL'ye mal olacak!