Vedat Demiröz kimdir?

Vedat Demiröz kimdir?

Emlak Konut GYO Eski Yönetim Kurulu Danışmanı Vedat Demiröz kimdir? Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz iş hayatında hangi görevlerde bulundu? İşte Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz'ün biyografisi...Vedat Demiröz kimdir?

Vedat Demiröz, 1 Mart 1956 Bitlis doğumlu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Suphiye'dir. İlköğretimi Yükseliş İlkokulunda, orta ve liseyi ise Bitlis Lisesinde 1972 yılında tamamladı. Daha sonra 1976 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.


35 yıllık mesleki hayatında özel sektörde Yeminli Mali Müşavir ve Sorumlu Baş Denetçi olarak faaliyette bulundu. Bunun yanında Türkiye Kalkınma Bankası’nda murakıplık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlere ve İstanbul Ticaret Odası Başkanlığına Mali Danışmanlık ile  TOKİ  iştiraki Emlak Konut A.Ş.’nde Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 


Ayrıca Mesleki konularda ulasal ve uluslararası sempozyumlara katılarak bildiriler sunmuş ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.


Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı (BETAV), Birlik Vakfı, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (MÜMDER), İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği (İSMMMD) ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası (İYMMO) üyesidir. 


Orta düzeyde İngilizce bilen Demiröz, evli ve 3 çocuk babasıdır.İMKB arazisi geliri eğitime kullanılmak şartıyla TOKİ'ye!
TOKİ Eski Başkanı Erdoğan Bayraktar milletvekili olarak Meclis'e giriyor!
Vedat Demiröz birinci, Vahit Kiler ikinci sırada!