Vesta Global, yurt dışında gayrimenkul yatırımları için danışmalık veriyor!

Vesta Global, yurt dışında gayrimenkul yatırımları için danışmalık veriyor!Teuta Narazan ve Armağan Akyüz tarafından 2017'de kurulan Vesta Global, yurt dışı yatırımlar ve oturma izni konularında danışmanlık hizmeti sağlıyor. Vesta Global, yaklaşık 10 ülke için hizmet veren tek danışmanlık şirketi olma özelliğine sahip.


Yurt dışı ve Türkiye’de yatırımlar, oturma izni, anında pasaport hakkı ve vatandaşlık konularında danışmanlık hizmetini kurumsal bir yapı altında sağlayan Vesta Global, bu sürecin güvenle tamamlanması için finansal ve hukuki süreçler de dahil olmak üzere anahtar teslim çözümler sunuyor.  Teuta Narazan’ın 15 yıllık kurumsal iş deneyimi ile Armağan Akyüz’ün 10 senesi yurt dışı projeleri olmak üzere 17 senelik gayrimenkul deneyimini bir araya getiren Vesta Global, 2017 tarihinden beri, yurt dışı yatırımlar ve oturma izni konularında sunduğu güvenilir ve çözüm odaklı hizmetler ile alanının öncü firmalarından biri oldu.

Vesta Global, yurt dışı yatırımlar, oturma izni ve vatandaşlık programlarıyla müşterilerine uygun gayrimenkul yatırımının bulunmasından, süreçlerin takibine ve oturma izninin alınmasına kadar tüm evrelerde danışmanlık hizmetlerine devam ediyor. Vesta Global yurt dışında bu imkanlardan yararlanmak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de faydalanmak isteyen başka ülke vatandaşları için çift yönlü hizmet sunuyor. Yurt dışındaki mevcut iş birlikleri ve yerel temsilcileri ile her ülkenin yerel lisanında hizmet sunan Vesta Global, danışmanlık süreçlerinde her adımda farkını ortaya çıkarıyor.  

Vesta Global Kurucularından Teuta Narazan sunduğu hizmetlerle ilgili olarak şunları söyledi: ‘Farklı ülkelerde oturma izni sahibi olmak, gerek aileler, öğrenciler, gerekse iş insanları için sağladığı kolaylıklar ve imkanlar sebebiyle dünyada yükselen bir trend. Vesta Global olarak son derece zorlayıcı olabilecek oturma izni ve gerekli olan gayrimenkul yatırımları, anında pasaport ve vatandaşlık hakkı gibi konularda hem bireyler hem kurumlar için hayatı kolaylaştırıyoruz. Bu hizmetleri hem yurt dışında hem de Türkiye’de elde etmek isteyen yerli ve yabancı müşterilerimiz için veriyoruz. Güvenli, değerinde ve kar getiren gayrimenkullere yatırım yapmalarını sağlıyoruz. Bir ailenin çocuklarının eğitimi ve farklı bir deneyim arayışı için bir Avrupa ülkesinde 250 bin €’dan başlayan fiyatlarla gayrimenkul yatırımı yaparak elde edeceği oturma izninden, bir iş insanının hayatını ve ülkeler arasında dolaşımını hızlandıracak Karayip Adalarında 150 bin USD’lik hibe ile elde edilebilen ‘Anında Pasaport’ hakkına veya ABD’de yatırımcılara sağlanan EB-5 vizesine kadar farklı imkanlar sağlıyoruz. Vesta Global olarak rezidanslardan şehir merkezinde dairelere, okyanus adalarından chaletlere, av arazilerinden, otellere kadar geniş bir portföye sahibiz.  Bizim için amaç deneyime dayanan hizmetlerimizle güvenli adımları atabilmelerini sağlamak.’ 

Vesta Global, yurt dışında gayrimenkul yatırımları için danışmalık veriyor!

Türkiye’den en fazla oturma başvurusu talebi Avrupa ülkelerine yapılıyor

Türkiye’den başka ülkelerde oturma izni, vatandaşlık hakkı, anında pasaport başvurularında dünyada da olduğu gibi yıllar içinde artış sağlıyor.  Investment Migration Insider verilerine göre Türkiye'de ikamet eden net varlığı 1 milyon ABD doları ve üzerinde olan kişilerin sayısı 161.564, 2024 tahmini ise 183.162’ye ulaşacağı yönünde. 

En fazla talep 2019 yılı verileri sonuçlarında, İngiltere, ABD, Yunanistan, Portekiz şeklinde sıralanıyor. Bu verilerde 2.967 başvuru ile İngiltere’nin öne çıkmasında  Ankara  Anlaşmasının yansıması görülüyor. 2019 yılında Türkiye’den başka ülkelere yapılan başvuru sayısı 3.500 civarında seyrediyor. 

Dünyada 2019’da tahmini onaylanmış başvuru sayısı 41 binin üzerinde, 2019’da oturum izni kanalı ile oluşan tahmini fon büyüklüğü ise 21.4 milyar USD. Turkish Citizenship by Investment verilerine göre Türk vatandaşlığı almak için yabancı başvurularda ise onaylı başvuru sayısı Eylül 2019-Şubat 2020 tarihleri arasında 776, Mart-Mayıs 2020 tarihleri arasında 1.333. Türkiye’de yatırım yoluyla vatandaşlık talebinde bulunan başvurularda Eylül 2018-Eylül 2019 arasındaki verileri sonuçlarında en fazla sayıda başvuru, İran, Irak, Ürdün, Afganistan, Yemen, Filistin, Mısır, Çin, Lübnan gibi ülkelerden yapılıyor.  

İnşaat ve yatırım firmalarına yurt içi ve yurt dışı gayrimenkul projelerinde anahtar teslim çözümler Vesta Global, inşaat ve yatırım firmalarına yurt içi ve yurt dışındaki gayrimenkul projelerinde, projenin geliştirilmesinden, pazarlama ve satış danışmanlığına, yurt dışı satış kanallarının oluşturulmasına kadar anahtar teslim çözümler sağlıyor.

Yurt dışında turizm yatırımlarından, sanayi ve fabrika yatırımlarına kadar ticari fırsatlar güvenle sunuluyor
Vesta Global, yurt dışında turizm yatırımları, sanayi ve fabrika yatırımları, ticari mülk ve ofis yatırımları, diğer iş yatırımları için arazi, bağ gibi arsa yatırımlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti sunuyor. İş dünyasında faaliyette bulunan kişiler için önem taşıyan ve ticari faaliyetlerinde kolaylık sağlayan ‘anında pasaport’ programları, verilen danışmanlık hizmetleri arasında bulunuyor.