06 / 07 / 2022

Veysel Eroğlu Bolu'da toplu açılış törenine katıldı!

Veysel Eroğlu Bolu'da toplu açılış törenine katıldı!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu'da 17 Temmuz kapalı Spor salonunda düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Eroğlu, salon girişinde bekleyen ormancılara selam verdi.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu'da 17 Temmuz kapalı Spor salonunda düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Eroğlu, salon girişinde bekleyen ormancılara selam verdi.


Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ait 6 adet yatırımın temelini atmak ve yine DSİ'ye ait 2 tesis, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne ait 1 adet tesis ile Orman Genel Müdürlüğü'nün ormancılık ve ağaçlandırma çalışmalarının açılışını gerçekleştirmek için Bolu'ya geldi.


17 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlene temel atma, açılış ve sertifika töreni öncesinde konuşan Eroğlu, 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimine değindi.


Eroğlu, tarihin en alçak, hain ve kanlı terör örgütü olan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da bir darbe girişiminde bulunduğunu anımsatarak, "Ben 15 Temmuz'da  darbe girişimi demiyorum, Türkiye'yi bölme, parçalama teşebbüsüydü. Ama milletimizin kahramanlığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın cesareti, dirayeti, bakanlarımızın, siyasi partilerimizin tamamının karalılığı neticesinde bu darbe girişimi püskürtüldü. Bende bu milletin kahramanlığı ile gurur duyuyorum." diye konuştu.


15 Temmuz'un sadece Türk tarihine değil dünya tarihine geçecek bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Eroğlu, "Bu kahramanlık destanını bu millet yazdı. Allah razı olsun. Bende bu kahraman milletin bir ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonra böyle bir darbe teşebbüsü olmaz. Göğsünü tanka, mermiye siper edecek 79 milyon vatandaşımız var. Dolayısı ile artık hainlere geçit yok. Türkiye'de, bu topraklarda şanlı bayrağımız ilelebet dalgalanacak. Hiç kimse Türkiye'nin önünü kesemeyecek. Allah'ın izniyle,  Cenabı Allah'ın lütfü, himmeti, ihsanıyla Türkiye çok daha büyüyecek." değerlendirmesinde bulundu. 


Veysel Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılında Türk milletinin bir destan daha yazarak, dünyadaki en büyük ilk 10 ekonomisi arasına gireceğini belirtti.AA