27 / 09 / 2022

Veysel Eroğlu: Gazze'nin su ve altyapı sorunlarını çözeceğiz!

Veysel Eroğlu: Gazze'nin su ve altyapı sorunlarını çözeceğiz!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gazze'deki insanların aç ve susuz olduğunu belirterek, "İnşallah Gazze'nin su, sağlık ve altyapı meselelerini de çözeceğiz." dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Tarihi Taş Medrese'de düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.


Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, İslam aleminin üzerindeki kara bulutların dağılmasını istediklerine dikkati çekerek, konuşmasına şöyle devam etti:


"Gazze'deki insanlar aç ve susuz. Onların bu durumu bizim yüreğimizi öyle bir dağlıyordu ki.. Ama sağ olsun Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın gayretleri ile artık Gazze’ye koca bir gemi dolusu yardım gitti. İnşallah Gazze’nin su meselesini de çözeceğiz. Sağlık meselesini de çözeceğiz. Diğer altyapı meselelerini de çözeceğiz. Sadece Gazze değil, Filistin’de, Myanmar’daki bütün mazlum kardeşlerimize sahip çıkıyoruz, sahip çıkacağız. Çünkü Türkiye büyük ve asırlardır İslam aleminin kılıcı olmuş olan Türkiye’ye bu yakışır. Nasıl Suriyeli 3 milyon insana kapılarımızı açtıysak, Filistin’e de Gazze’ye de Mynmar’a da dünyanın her tarafındaki mağdur olan mazlumlara Müslümanlara da sahip çıkmak bu milletin vazifesidir. Bu bizim atalarımızın ruhunda var, bizim genlerimizde var."


Müjde geleneğini sürdürdü

Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından, her bayram verdiği müjde geleneğini bu kez de sürdürerek, toplam maliyeti 37 milyon lira olan 9 bin 50 dekar arazinin sulanmasını sağlayacak Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtması Sulaması projesini, toplam maliyeti 7 milyon lira olan Sandıklı ilçe merkezi taşkın koruma tesisi projesini, toplam maliyeti 27 milyon lira olan 2 bin 240 dekar zirai araziye su temini sağlayacak Hocalar Uluköy Göleti ve Sulaması projesini, toplam maliyeti 25 milyon lira olan 18 bin 550 dekar tarımsal arazinin sulamasını sağlayacak, Çay Barajı Sulaması projesini ve 12 milyon liraya mal olacak 30 yataklı İscehisar Devlet Hastanesi projesini açıkladı.


Eroğlu, müjdelerin açıklanmasının ardından, partililerle bayramlaşarak, bir süre sohbet etti.AA
Geri Dön