Vezneciler Darülfünûn Altgeçidi trafiğe kapatılıyor!

Vezneciler Darülfünûn Altgeçidi trafiğe kapatılıyor!

Fatih-Vezneciler’deki Darülfünûn Altgeçidi yıkılarak yeniden inşa edilecek. Vezneciler Altgeçidinin halen 2.90 metre olan yüksekliği, yapılan çalışmalar neticesinde 4.70 metreye çıkartılacak. Bölge trafiği daha rahat hale gelecek.


Fatih- Vezneciler Algeçidi’nin yıkılarak yeniden inşa edilecek. Bugün (5 Ağustos 2014 Salı) başlayan çalışmanın ilk 45 gününde Altgeçit trafiğe tamamen kapatılacak. Ancak geçici iskele sisteminin kurulmasıyla, Altgeçit 45 gün sonra küçük araçlar için trafiğe açılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle;


- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışma, 5 Ağustos 2014 tarihinde (bugün) başlıyor. 


- Çalışmanın başlangıcından sonraki, ilk 45 gün altgeçit tamamen kapatılacak. 45 günden sonra trafik geçişini sağlama imkanı verecek olan Geçici İskele Sisteminin kurulmasıyla altgeçit küçük araçlar için trafiğe açılacak. 


- Yenileme çalışmasının tamamının Mart 2015’te tamamlanması planlanıyor.


- Vezneciler Altgeçidinin halen 2.90 metre olan yüksekliğinin, yüksek araçların geçişine izin vermemesi ve yüksek araçların altgeçide çarparak zarar vermiş olmasından dolayı altgeçidin yenilenmesi gereği doğmuştur. 


- Yeni yapılacak altgeçidin yüksekliği 4.70 metre olacak. 


- Darulfünûn Altgeçidini kullanarak Mercan ve  Tahtakale bölgesine gidecek olan sürücüler; Saraçhane Atatürk Bulvarı-Ragıp Gümüşpala Caddesi- Cemil Birsel Caddelerini kullanarak Mercan ve Tahtakale’ye ulaşabileceklerdir.