Çukurova Balkon

Via Port 29 Temmuz'da kapılarını açacak

Via Port 29 Temmuz'da kapılarını açacak Via Port 29 Temmuz'da kapılarını açacak

Avrupa'nın ''en büyük'' outlet merkezi Via/Port, 29 Temmuz'da açılacak.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Anadolu Yakası'nın en büyük çocuk eğlence merkezi, atv parkuru, çocuklar için pony atların olduğu çiftlik ve Go Kart de içerecek olan Via/Port 'taki 70 kişinin 120 günde tamamladığı kubbe içinde yer alan bedestende, Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı'nın bir karması bulunacak.

Via/Port Genel Koordinatörü Muzaffer Gülöz, Bayraktar İnşaat tarafından yürütülen projenin en büyük özelliklerinden birinin, alışveriş merkezi kısmının "gerçek bir outlet olması" olduğunu söyledi. Via/Port'un sözleşmeyle çerçevesi çizilmiş Türkiye'deki ender outletlerden birisi olacağını dile getiren Gülöz, mağazaların sözleşmelerinde, yüzde 75 oranında sezon sonu ürün satma hükmü bulunduğunu kaydetti. Gülöz, projenin, outlet merkezinin yanı sıra 700 yatak kapasiteli 5yıldızlı otel ile fuar, kongre merkezini içeren bir kompleksten oluştuğunu belirterek,

Temmuz ayı sonu itibarıyla 13 ayda alışveriş merkezinin inşaatını tamamlayacaklarını, otel ve fuar kongre merkezlerinin inşaatlarının devam ettiğini anlattı. 2009'un ilk çeyreğinde otel ve fuar, kongre merkezlerinin devreye gireceğini bildiren Gülöz, Via/Port'a yapılan toplam yatırım 100 milyon doları bulacağını aktardı. Gülöz, Via/Port'a aylık 400 bin müşteri ile buna ek olarak yüzde 20 oranında yabancı alışveriş kitlesi beklediklerini vurgulayarak, Via/Port'un Sabiha Gökçen Havaalanı'na 5-7 dakikalık bir mesafede bulunduğunu, buraya turizm organizasyonları, alışveriş organizasyonları charterları indirmek istediklerini ve buna ilişkin görüşmelerinin de başladığını söyledi. Outlet merkezinin yurt dışındaki muadillerinin aynısı olduğunu ifade eden Gülöz, "Arap ülkeleri ve Rusya'dan alışveriş charterları indirmek istiyoruz, 3 günlük. İki coğrafya da buna müsait. Projenin içinde bir 700 yatak kapasiteli otelimiz var. Alışverişi destekleyecek çok iyi markalarımız var. Bunu profesyonel firmalarla yapacağız. Turistler ve turist alışverişine hitap eden bir yönümüz olacak" diye konuştu.

Gülöz, Via/Port'ta yaklaşık 150 mağaza bulunacağını ve mağazaların yüzde 90'ının kiralamasının bittiğini bildirerek, 12 bin metre karelik alanda bir Tesco Kipa ve 5 bin metre karelik alanda Elektro World mağazalarının bulunacağını kaydetti.