Vialand, Avrupa’nın en iyi 8. tema parkı seçildi!

Vialand, Avrupa’nın en iyi 8. tema parkı seçildi!Vialand, dünyaca ünlü tema parkları geride bırakarak 800 Tema Park arasından “Avrupa’nın En İyi 8’inci Tema Park’ı” seçildi.Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı hizmet veren Tema Parkı Vialand, Türkiye’yi gururlandıran ödüllerine bir yenisini daha ekledi. “Türkiye’nin En Genç Süper Markası” ödülünün de sahibi olan Vialand, dünyaca ünlü tema parkları geride bırakarak 800 Tema Park arasından “Avrupa’nın En İyi 8’inci Tema Park’ı” seçildi. Uluslararası eğlence sektörü ve Tema Park alanlarında dünyanın en prestijli ödüllerinin verildiği ve “Kirmes & Park Revenue” dergisi tarafından düzenlenen “European Star Award” (Avrupa’nın Yıldızları) Ödül Organizasyonu, Barcelona’da “PortAventura Park”da gerçekleşti. Avrupalı 800 Tema Parkın yarıştığı organizasyona Vialand Kurumsal İletişim, Pazarlama, Gelir Yönetimi ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Ersoylu Mutluer ve Tema Park Operasyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Tuna katıldı. Vialand Genel Müdür Yardımcısı Özlem Ersoylu Mutluer “Avrupa’da bu ödül için yarışan 800 Tema Parkın en eskisi 120 yıllık, en genci ise Vialand Tema Park.  3 yıllık bir Tema Park olarak bu ödüle ikinci kez layık görülerek, ikinci kez uluslararası arenada ilk 10 Tema Park arasında yer almak hem Türkiye hem Vialand adına çok büyük bir başarıdır. Bu ödül, Türkiye’nin eğlence turizmi sektöründe tanınması ve tercih edilmesi için çok önemlidir. Vialand ailesi olarak bu prestijli ödülü Türkiye’ye kazandırmış olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.


Avrupa’nın en genç ve Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı hizmet veren Tema Parkı Vialand, Barcelona’da düzenlenen “Avrupa’nın Starları” yarışmasında, bir kez daha “Avrupa’nın En İyi 10 Tema Parkı” arasında yer alarak Türkiye’yi gururlandırdı. Uluslararası Eğlence Sektörü ve Tema Park Alanlarında dünyanın en prestijli yayınlarından biri olan Kirmes&Park Revenue dergisi tarafından Vialand, “2016 Yılının Avrupa’da En İyi 8’inci Tema Parkı” seçildi. Barcelona’da “PortAventura Park”ta düzenlenen ve Avrupalı Tema Park dünyasından 500’ü aşkın seçkin davetlinin katıldığı ödül töreninde Vialand,  iki yıl üst üste “Avrupa’nın En İyi 10 Tema Parkı” arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı.  Geçtiğimiz yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Komitesi tarafından “Avrupa’nın En Özellikli Projesi” ödülünü almış, hemen ardından Uluslararası Eğlence Parkları Birliği (IAAPA) Avrupa Forumu’na ev sahipligi yapmış olan Vialand, Türkiye’nin de “En Genç Süper Markası” da seçilmişti.


Avrupalı 800 Tema Parkın yarıştığı organizasyona Vialand Kurumsal İletişim, Pazarlama, Gelir Yönetimi ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Ersoylu Mutluer ve Tema Park Operasyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Tuna katıldı. Almanya’daki “Europa-Park’ın  birinci,  İspanya’daki PortAventura Park’ın  ikinci,  Hollanda’daki Efteling Park’ın  üçüncü olduğu ‘Avrupa’nın Yıldızları’ Ödül töreninde  Vialand; Avrupa’nın En Genç Tema Parkı olmasına rağmen “Avrupa’nın En İyi Sekizinci Tema Parkı” ödülünün sahibi olarak Türkiye’yi gururlandırdı. 


EN ESKİSİ 120 YILLIK, EN YENİSİ 21 YILLIK 800 TEMA PARK’IN YARIŞTIĞI YARIŞMADA, 3 YILLIK VIALAND, İKİNCİ KEZ “AVRUPA’NIN EN İYİ 10 TEMA PARKI” ARASINDA…


Vialand Kurumsal İletişim, Pazarlama, Gelir Yönetimi ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Ersoylu Mutluer yaptığı açıklamada; “Uluslararası eğlence sektörü ve Tema Parkları alanında en büyüklerin yarıştığı “Avrupa’nın Starları” organizasyonuna katılan 800 Tema parkın en eskisi 120 yıllık, en yenisi ise 21 yıllık. Büyük çoğunluğu 40 yılın üzerinde faaliyet gösteren dünyaca ünlü Tema Parkların yarıştığı uluslararası bir organizasyonda 3 yıl önce açılmış olan ve Avrupa’nın en Genç Tema parkı olmasına rağmen iki yıl üst üste “Avrupa’nın En İyi 10 Tema Parkı” arasında yer alarak ödül alan Vialand, yeni üniteler, yeni projelerle büyümeye ve hep yeni, her zaman genç kalmaya devam edecek. Vialand; uluslararası arenada aldığı ödüllerle son iki yıldır ülkemizi gururlandıran bir marka oldu. Bu sorumluluğun bilincinde olan Vialand, ülkemizde sosyal sorumluluk çalışmalarıyla, yatırımlarıyla ve büyüyen ekibiyle başarı çıtasını daha da yükseğe taşımaya devam edecek” dedi. 


Vialand’in uluslararası standartlarda en üst kriterde emniyet kurallarını uyguladığını vurgulayan Tema Park Operasyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Tuna, “Vialand Tema Park'ta tüm uluslararası standartları birebir uygulamak ve özellikle emniyet kurallarından ödün vermemek başlıca prensiplerimizden.  Zaten bir işletmenin Tema Park olarak konumlanması ve bunun sürekliliğini sağlamasının olmazsa olmaz maddelerinden biri eğitim ve  emniyete verdiği duyarlılık ve önemdir. Vialand'in, henüz 3 yıllık bir marka olmasına rağmen, iki yıl üst üste  Avrupa’nın en iyi 10 Parkı arasında yer almasının en önemli nedenlerinden biri  bu konuda hiçbir ödün vermememiz ve gerekli kriterleri en üst seviyede uygulamamızdır.” şeklinde konuştu.