Vitra ve Artema'ya Avrupa Birliği'nden çifte ödül!

Vitra ve Artema'ya Avrupa Birliği'nden çifte ödül!

VitrA ve Artema markalarının bütünsel sürdürülebilirlik yönetimi sistemi Blue Life ile kazanılan ödül, 1 Aralık 2014 tarihinde Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlenen törende, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan tarafından alındı.


Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, ilk önce Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye) tarafından Haziran ayında düzenlenen Türkiye Programı’nda birincilik ödülünü aldı. Ardından bu ödülle katılmaya hak kazandığı ve Avrupa Komisyonu Çevre Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen programın “Yönetim” kategorisinde de yine birinciliği elde etti. Böylece, 1987 yılından bu yana düzenlenen programda, ilk kez Türkiye’den bir kuruluş ödül almış oldu. VitrA ve Artema markalarının bütünsel sürdürülebilirlik yönetimi sistemi Blue Life ile kazanılan ödül, 1 Aralık 2014 tarihinde Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlenen törende, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan tarafından alındı.

 

Ödül vesilesiyle bir açıklama yapan Karamercan, “Sürdürülebilirlik, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri için kurum kültürünün vazgeçilmez bir parçası… Bu kapsamda benimsediğimiz Blue Life anlayışı; tasarım, üretim ve yönetim süreçlerimize öncülük ediyor. Satın alma sorumlusundan ArGe uzmanına, üretim planlamadan ürün yönetimi bölümüne kadar tüm çalışanlarımızla birlikte geliştirip uyguladığımız yönetim sistemi; her konuda bütünsel adımlar atmamızı sağlıyor.” dedi.

 

VitrA ve Artema’nın üretim, tasarım ve yönetim anlayışı olan Blue Life, “akıllı tasarımlarla, üretim sürecinde yenilenemeyen kaynak tüketimini ve kişi başına düşen su tüketimini en aza indirmek, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu çalışanlarına su ve enerji tasarrufu eğitimi vererek farkındalık ve sürdürülebilirlik kavramlarının önemini vurgulayan projeler yaratmak ve toplumsal bir dönüşüme öncülük etmek” anlayışını temsil ediyor.